Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terheléses cukor vizsgálatnál...

Terheléses cukor vizsgálatnál mikor ehetek utoljára?További kérdések lennének még?

Figyelt kérdés

Holnap megyek terheléses cukorra reggel éhgyomorra.


Ma meddig tudok enni? Delután 16-17 vagy este 21-22 még lehet? S mit? Nyilván cukrosat nem. De pl. vajas kenyér sonkával? Az pl. belefér?


Illetve ma még mennyire kerüljem el a cukros dolgot pl. cappucino amibe van.



A port azt megvettem. De ők készítik el vagy nekem kell majd? Poharat, kanalat vigyek?


Illetve egyszerre kell majd meginnom?



Köszönöm a válaszokat.



2021. okt. 26. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A vizsgálat előtt úgy 10-12 órával ne egyél, bár ha nem cukrosat eszel, csak egy vajas kenyeret sonkával, az lehet 8-10 óra is. Amikor én voltam terheléses vizsgálaton, javasolták, hogy előre oldjam fel a cukrot, de ha valaki nem oldotta fel, annak megcsinálták. Nagyon lassacskán kell a vízbe adagolni a port, vagy nagyon sokáig kell kevergetni, különben összeáll egy tömbbe, szóval igazából csak a nővéreknek spórolsz időt, ha megcsinálod otthon magadnak. Ha magadnak készíted el, érdemes bele egy kis citromlevet is tenni, hogy elviselhetőbb legyen. Igen, egyszerre kell majd meginni az első vérvétel után.
2021. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A terhelés előtti napokban ugyanúgy kell étkezni, ahogy szoktál és mozgást is annyit kell végezni, amennyit szoktál.

Nem szabad se diétázni, sem pedig teletömni magad széndhiráttal, ha egyébként nem szoktad. Este megvacsorázol, utána már ne egyél semmit.

2021. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat. Ment a zöld pipa.
2021. okt. 26. 21:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!