Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba vagy valami...

Hüvelygomba vagy valami komolyabb? Esetleg bakteriális fertőzés? Tapasztalatok Canesbalance-el kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Fontos információk: fogamzásgátlót szedek (fél éve), korábban már volt problémám hüvelygombával, a párom és én is kaptunk gyógyszeres kezelést (azóta nem volt más partnerem és problémám sem hüvelygombával), a barátom nem volt még semmilyen szűrésen.


Mostani állapotom előzménye: előző menstruációnál szinte csak tampont használtam és ezt követően kezdtem el érezni kidörzsöltségre utaló érzést


Jelenleg az a helyzet, hogy lassan egy hónapja kellemetlen érzést érzek a nemi szervem külső részén lévő bőr felületen, és a hüvelyem bejáratánál együttlét után (főleg több menet után, enyhén fáj és a kisajkaim picit mintha be lennének “durranva”-dagadva). Mindig elmegyek mosdóba szex után és előfordult, hogy csípő érzést éreztem pisilés közben. Gondoltam arra, hogy lehet az áll a dolog hátterében, hogy kidörzsölődik aktus közben, vagy esetleg vissza kéne térnem a gyantához, mert a borotválás irritálja a bőröm intim területeken. Most azonban előjött a tipikus hüvelygombás viszketés és mivel ma elkezdtem antibiotikumot szedni (ami szedése után előfordulhat a hüvelygomba kialakulása), valamint egy hét múlva menstruálni fogok (és mentráció ideje alatt nem ajánlott hüvelygombát kezelni) úgy döntöttem, hogy hüvelykúppal kezelni fogom, valamint külsőleg kenőccsel és menstruáció alatt csak betétet fogok használni. Ez mennyire jó ötlet? Hallottam a Canesbalance-ről ami elvileg helyre állítja a hüvelyflórát és odalent a dolgokat, ez ilyen esetben működhet?



2021. okt. 27. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Amikor égő vagy kellemetlen érzést érzek ott lent, akkor csinálok egy néhány napos tejsav kúrát. Azóta nincs gombám, pedig nagyon sűrűn elő jött azelőtt, én is tabizok. Én ajánlom, hogy próbáld ki.
2021. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!