Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek el méhnyakrák szűrésre is?

Menjek el méhnyakrák szűrésre is?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy külföldön élek, és ha hiszitek, ha nem, itt csak 30 éves kor fölött végeznek ingyenes méhnyakrák szűrést (azt is 5 évente..), úgyhogy mivel a biztosító nem állja, ezért nem akartam kifizetni zsebből több száz €-t, pedig eredetileg emiatt mentem. Az orvos nagyon rendes volt és minden mást csinált (hüvelyi uh, meg egyéb vizsgálatok), azt mondta minden teljesen rendben van, és hogy ne aggódjak mert 30 éves kor alatt amúgy is SZINTE kizárt a méhnyakrák lehetősége. Na kössz. Magyarországon lehet elmennék mégis a biztonság kedvéért. Utoljára kb 3 éve voltam, szintén Magyarországon. Szerintetek?

24/N



2021. nov. 1. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ettől még nem kell félned. A vizsgálat amúgyis csak a felületi sejteket nézi. Megbízható vizsgálathoz szövettan kell a méhből, ez 1 napos műtétnek felel meg. Évenkénti rákszűrés jó, de ez már akkor mutat elváltozást ha tényleg baj van.

De közel az az idő amikor megszűnik az összes betegség!

2021. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, ment a zöld.
2021. nov. 1. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Hasznos válasz? Melyik része, mert baromság az egész.

Méhnyakrák értelemszerűen a méhnyakban alakul ki, az esetek 99%-ban az átmeneti zónában, ami ilyen korú nőknél a méhnyak hüvelyben lévő részén van és cytológiai vizsgálattal szűrhető.

A méhből vett szövettani minta nem a méhnyakrákot vizsgálja, hanem a méhtestrákot, ami a méh belsején lévő méhnyálkahártyából indul. Kicsit keveri a szezont a fazonnal.

A "de közel az idő" részt meg értelmezni sem tudom.


Egyébként az, hogy 30 alatt szinte kizárt a méhnyakrák, kicsit erős. Én speciel láttam 25 éves lányt méhnyakrákban meghalni is, de nyilván ez azért ritka. Viszont in situ (tehát még éppen a hámoin belül lévő, áttétet biztosan nem adó) méhnyakrák azéert nem olyan ritkaság 30 éves kor alatt sem.


De persze elég sok minden függ attól, hogy hány évesen kezdtél szexelni, hány partnered volt, fertőzött vagy-e HPV-vel, dohányzol-e, kaptál-e HPV elleni védőoltást...

2021. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm a kiegészítést, így azért más képet fest a dolog. Egyébként így is úgy is el fogok menni rákszűrésre, ezt időközben eldöntöttem. Akkor lényegében a hüvelyi ultrahang semmit sem ért?

15-16 évesen kezdtem szexelni, most vagyok a 3. partneremmel, elvileg nem vagyok fertőzött, nem dohányzom, és kaptam HPV elleni védőoltást.

2021. nov. 1. 21:41
 5/6 anonim válasza:
55%

Szia. Én 27 éves vagyok. Jártam rendszeresen szűrésre és hopp 2021 ben kapok levelet az orvostól hogy valami nem oké. ( hüvelyi uh is volt meg nézte meg vizsgált és akkor annyit mondott, hogy " gyonyorű" látszólag minden oké) . Aztán jött a mintavétel is . Annak se lett semmi jó vége, súlyos és enyhe elváltozas.

Szerintem ne gondolkozzon senki hogy menjen vagy ne. Ki fizesse az összeget vagy ne. Sose lehet tudni mikor lesz baj

2022. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom utolsó, remélem minden rendben lesz veled!
2022. febr. 19. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!