Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha szűz vagy, akkor csinálnak...

Ha szűz vagy, akkor csinálnak rákszűrést, ha kéred?

Figyelt kérdés

2021. nov. 3. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha kéred, igen.
2021. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak úgy, mert az ember kéri, nem. Mert kacsát használni nem tudnak, anélkül meg nem olyan egyszerű. Én egyszer elmentem szüzen hogy szeretnék, de nem csináltak, azt mondták, majd ha elvesztettem a szüzességem és azután eltelt egy év, akkor lesz esedékes az első szűrés.

El tudom képzelni hogy nagyon nyomatékos indokkal csinálnak, de azt a nagyon nyomatékos indokot az orvos állapítja meg, szélsőséges esetekben.

2021. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek többségében nem, csak ha valamilyen panasz indokolja.
2021. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Persze. Ha nagyon fiatal vagy, akkor nem, de egy életkor fölött akkor is csinálnak, ha szűz vagy.
2021. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fáj a rákszűrés?
2021. nov. 3. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha elesel és beütöd a lábadat az jobban fáj. Ha jól csinálják, akkor inkább kellemetlen.
2021. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Roppant kellemetlen.
2021. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem csinálnak, mert nincs értelme. Mivel a méhnyakrákot a HPV okozza, az meg szűzeknél nincs (nincs kitől elkapni), így a méhnyakrák is extrém ritka szűzeknél.
2021. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Hiába pontozza le a 74%-os a nemleges válaszokat...

Tegyél egy próbát kérdező és meglátod, hogy szinte az összes SZTK-s nőgyógyász el fog küldeni, mivel szűzeknél indokolatlan a vizsgálat. Csak kérésre nem fogjak elvégezni, legfeljebb ha több panaszod alapján indokoltnak látják. Magánellátásban nagyobb az esélye, hogy elvégzik, hiszen fizetsz érte, de ott is el fogják mondani hogy indokolatlan. (Mondom ezt 2 nőgyógyász ismerőssel, akiknek magán prakixusok is van.)

2021. nov. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Nekem tényleg magánban, de 25 évesen kérés nélkül elvégezték.
2021. nov. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!