Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dienille fogamzásgátló 7...

Dienille fogamzásgátló 7 napos szünetében ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő fogamzásgátló szedő vagyok. Dienillét szedek 1 hónapja, a menzeszem első napján vettem be a legelső szemet. A párommal 7 napig kiegészítő (óvszer) módszert használtunk, a 8. napon ejakulált bennem. Mindennap kb ugyanabban az időben vettem be a fog.gátlót, nem maradt ki egyetlen tabi sem. Csütörtökön értem a 21 napos szedési ciklus végére és az előírtaknak megfelelően 7 napos szünetet tartok. Tegnap este óta (tehát a szünet 2. napján) barnás folyásom van alhasi mensi görccsel. Az lenne a kérdésem, hogy ez így normális? Mással is volt már ilyen, hogy görcsölt? Mert állítólag nem kéne mivel ez lényegében nem menstruáció.

Picit aggódom, hogy jól van-e így, vagy teherbe estem? Segítsetek kérlek! Köszönöm! :)

17 L



2021. nov. 7. 05:36
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem ártana óvszer használat sem a férfi részéről! Azzal még biztosabb a védekezés!


Nekem sosem voltak a leírt tüneteim.


További Tartalmas Együttléte(ke)t kívánok Nektek! :)

2021. nov. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
06:23-as, Köszönjük szépen! :)
2021. nov. 7. 09:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen okes. A 7 napos szunetnek nem az elso napjan fog megjonni. En mindig hetfon vettem be az utolso gyogyszert, es csutortok-pentek magassagaban jott meg. Mivel meg csak 1 honapja szeded, a barnazas elofordulhat, de lehet, hogy neked alapbol igy indul be a menzeszed.
2021. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A megvonásos vérzés ugyanúgy működik, mint a menstruáció, leválik a nyálkahártya, ha lassabban indul a barnázás, illetve a görcs is normális. A nyálkahártya nem vastagodik meg annyira, mint normál ciklusnál, ezért a vér mennyisége, görcsök enyhébbek.
2021. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es

3-as vagyok, fura, mert mindenfele tapasztalt jotekony hatas mellett nekem peldaul fogamzasgatlo mellett a megvonasos verzes erosebb gorcsokkel jart, mint gyogyszer nelkul.🤷🏻‍♀️

2021. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as, 4-es:

Köszönöm megnyugtattatok! :)

Egyébként update: már rendesen vérzést tapasztalok és nem barna folyást. :)

2021. nov. 7. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!