Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyien álltak át eddig...

Mennyien álltak át eddig kehelyre, mosható betétre vagy mensibugyira? Mi a tippetek?

Figyelt kérdés

Ha a 18-50-es korosztályt nézzük (18 alatt nem hiszem, hogy bárki is ilyen alternatív eszközöket használna a menszeszre), akkor mennyi % lehet akik már átálltak ezekre az alternatív eszközök használatára? 1000 nőből kb mennyien vannak?

Nyilván pontos számot nem lehet mondani, de saccolni biztos lehet. Ki mire tippel kb?



2021. nov. 8. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez most mindenkinek egy saját tapasztalatos tipp lesz. Nekem pl egyetlen egy ismerősöm van, aki ilyesmit használ. :D Ezek alapján nem mondanám soknak, max az európai nők pl 10%-a.

De nyilván ha valaki valami ilyen "ökoszakkörbe" benne van, vagy az "ökoanyu" csoportban facen (nem tudom, hogy van e ilyen :D), vagy valami nagy baráti köre van egy környezetvédelmi szervezetnél, vagy mit tudom én, és egymásnak adogatják a mosható betétet kipróbálásra, akkor ők azt fogják mondani, hogy a nők 40-50%-a, mert nekik meg több ilyen ismerősük is van. Pl vannak konkrét oldalak, youtube csatornák is akár az ilyen termékeknek, ott is csoportosulnak az ilyen emberek.

2021. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Én alacsonyra tippelném a %-ot... Mo.-on szerintem 1000 nőből 10, azaz 1%. Én amúgy a 99%-ba tartozom.
2021. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy meg lehetne tippelni. Sokkal kevesebben használnak alternatívát, mint eldobhatót, ez biztos. De azért ahogy látom ismerősi körben is,egyre inkább népszerűek lesznek a kelyhek. Facebookon találsz egy csoportot ezzel kapcsolatban, ott majdnem 20ezer nő van. Persze nem jelenti azt hogy mind használnak ilyesmiket,csak nyitottak a téma iránt. Én személy szerint örülök,hogy kipróbáltam a kelyhet, gazdaságos és kényelmes is.

25N

2021. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Azért nehéz ezt megmondani, mert erről nem nagyon beszél az ember. Legfeljebb csak a családban vagy a legjobb barátnőkkel. Én egyébként hagyományos termékeket használok, de szeretném a mensibugyit kipróbálni (csak itthonra). Még nem szántam rá magam - épp azért, mert nincsenek a környezetemben hiteles tapasztalatok róla. Úgyhogy szerintem maximum 5% lehet a fejlett világban.
2021. nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
10-20%, de elképzelhető, hogy tulbecsultem. Nekem úgy tűnik, hogy a most (és 5-10 éve amikor kezdett ismert lenni) kisgyerekesek és a tizenévesek, húszas éveik elején járók nyitottabbak rá. Annyi biztos, hogy kezd egyre ismertebb és népszerűbb lehetőség lenni
2021. nov. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Én 20 éves vagyok, és biztosra tudom, hogy 14-18 éves korom között akikkel koliba találkoztam, egy sem használt alternatívát, így igaznak vélném azt a feltételezést, hogy 99,99%-a a 18 alattiaknak nem használ ilyent.

Jelenleg rajtam kívül egy ismerősömről tudok aki próbálkozik átállni. így én is max 10%-ot tippelnék meg.

Egyébként benne vagyok mosibetét csoportba Facebookon, azért jó látni, hogy van kereslet. És a Redy márka is eléggé felkapott lett, szóval úgyhiszem kezd egyre jobban elterjedni, szerencsére a influencerek is ajánlgatnak egy-egy megoldást.

2021. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Én amúgy már 16 éves korom óta használok kelyhet. 😄 És benne vagyok a facebook csoportban is, ott pl. sokan keresnek a ~13 éves lányuknak menstruációs bugyit vagy betétet pl.

Bocsi, ezt csak azért írom, hogy ilyen is van.

2021. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Őszintén? Napi 15 eldobható betétet használok 12 éves korom óta(most 25 vagyok). Nem használok lebomló vegán betéteket, sima "vegyszerrel töltött" műanyag always. Nem különösebben izgat. 🤷‍♀️ Így kényelmes
2021. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Pedig neked pont nagy segítség lenne a kehely. A 15 betét alapján elég erős a vérzéses. A kehely többszörösét bírja
2021. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Napi 15?? És élsz még? :D Tényleg lehet kikellene mást is próbálnod.
2021. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!