Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma esetén mindig...

Fibroadenoma esetén mindig végeznek biopsziát?

Figyelt kérdés
Ultrahang vizsgálaton voltam, mert találtam egy kemény csomót a mellemben. A doktornő azt mondta, valószínűleg fibroadenoma, de szövettant kellene csinálni, mert UH alapján nem lehet eldönteni. Még csak 24 éves vagyok, ezért gondolhatja, hogy nem rosszindulatú? Azon vagyok meglepődve, hogy nagyon sokan írták itt, hogy csak UH alapján rámondták, hogy fibroadenoma, nem kellett szövettan. Vagy esetleg mégis el lehet dönteni UH alapján, de az én esetemben nem volt egyértelmű?

2021. nov. 19. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van a mellemben, már kb 15 éve, hogy észrevettem, évente kell visszamennem kontollra, hogy megnézzék változott-e valamit. Sima egyszerű uh alapján döntik el(egy orvos ez alapján látja), de ha utánaolvasol, hogy pontosan mi is ez, akkor megérted a dolgokat. Egy orvos javasolta eddig, hogy ki kellene venni, az összes többi azt mondta, hogy semmi baja, max, ha elkezd nőni, illetve, ha gyereket tervezek.
2021. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát a lányomnak is volt őt megműtötték.Neki rögtön csináltak biopsziát,mert annak az eredménye döntötte el ,hogy ki kell venni.Az R2 eredményt nem műtik,neki R3 lett.De ő örül is hogy kivették.
2021. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Ja és ő 26 éves.
2021. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, én is egy orvosnál voltam, de ő mégsem tudta megmondani 100%-ra UH alapján. Ezért aggódom, ezek szerint lehet rosszindulatú :(
2021. nov. 19. 17:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! És azóta a lányodnak nem nőtt vissza, vagy másik helyen nem jelent meg?
2021. nov. 19. 17:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a bal mellemben van egy, 2 éve vettem észre, látta 2 radiológus, az egyik annyit mondott, hogy csináltassak még egy tumormarkert. Az negatív lett. Sebészt kérdeztem, hogy ki kell-e venni, azt mondta, ne bántsuk, járjak évente kontrollra. Azóta született egy kisfiam, a szoptatásba se zavart be. 😊
2021. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok .Lányomnak 3 hónapja vették ki.Jóindulatú fibroadenoma lett a szövettani eredménye.
2021. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet rosszindulatú, benne van a nevében, az adenoma-jóindulatú daganatot jelent, nem változik rosszá. Ezek teljesen ártalmatlanok, akkor szokták javasolni a kivételt, ha túl nagyra nőnek,hirtelen nőnek meg, illetve sok van, Vagy folyamatosan újak jönnek, hogy ne lepje el a mell mirigyes állományát. Nem írtad, hogy mekkora a mérete, de ha csak egy van és kicsi, akkor én a helyedben nem bolygatnám.
2021. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Félreértetted a kérdést. A csomóról az UH alapján csak az derült ki, hogy daganat. Az nem, hogy jó, vagy rosszindulatú. Csak abban az esetben fibroadenoma, ha jóindulatú. Ezt a doktornő az UH alapján nem tudta eldönteni. Ovális, 1,5cm x 0,8cm-es. Nem tudom, ez nagynak számít-e. Köszönöm szépen a választ neked is!
2021. nov. 22. 14:26
 10/13 anonim válasza:

Kedves kérdező! Szinte ugyanígy vavyok most csak nekem 10mm x 0.7 mm.

Azt írtak a leletre hogy valószínűleg fibroadenóma. De nem eldönthető 100%-osan ezért meg,ek mintavételre

Neked mi lett? Fáj a mintavétel?

jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!