Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mitől vérzek, mi...

Szerintetek mitől vérzek, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
November 8.-an jött meg a ciklusom 4 napig tartott. Most 21.-én megint megjött. Rendes vér jött nem barnázás vagy pár csepp. A hasam fel van puffadva, feszül mostanában nagyon fáj a hátam,derekam. Szex fáj általában. Menstruaciokor nagyon erős görcseim vannak ilyenkor egyetemre se tudok menni. 20 éves vagyok. 1 éve voltam rák szuresen. Szerintetek? Már kértem időpontot emalibe de még nem valaszoltak, holnap felhivom őket.
2021. nov. 22. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Erős vérzést, fájdalmat, fájdalmas szexuális együttlétet okozhat ciszta, mióma, endometriózis. De lehet más is. Ha az orvos nem akar foglalkozni vele, le akar rázni annyival, hogy szedjél gyógyszert és akkor majd nem fáj, akkor mindenképpen menj el máshoz is, és vizsgáltasd ki magad rendesen. Sajnos sokszor előfordul az ilyen.
2021. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

A ciklusod nem lehet 4 napos... Ha 4 napig véreztél, akkor a menstruációd tartott 4 napig.

A ciklusod első napja így november 8, az utolsó pedig a következő vérzés előtti utolsó nap... Ez a nagykönyv szerint 28 nap, de persze a valós életben lehet kicsit több vagy kevesebb.

Ezt azért írom, hogy majd a dokinál már nyomon beszélj és ne nézzen zakkantnak egyetemista létedre...

Több dolog is okozhatja, orvoshoz fordulni okos dolog ezzel.

Terhes tuti nem vagy?

2021. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

A kettesnek nagyon igaza van!!


A ciklus nem a menstruáció szinonimája!!

A ciklus az a menstruáció első napjától a következő menstruáció első napjáig tart.

2021. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Azért mikor megláttam, hogy négyen lepontozták szegény kettest, hirtelen ráébredtem, hogy valójában tényleg mennyire a béka shegge alatt van a közoktatásunk, ha felnőtt nőknek ennyi fogalmuk van a bennük rendszeresen lejátszódó biológiai folyamatokról...
2021. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

4: Nem ez volt a kérdés. A kérdést mindenki értette így is.

Lehet, hogy a kérdező csak elírta. Nem kell rögtön hülyének gondolni mindenkit.

2021. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javítást de ez a stílus enyhén szólva is undorító. ideges vagyok emiatt a dolog miatt, elírtam... Köszönöm az 1-esnek aki érdemben segített, szerintem így is lehetett érteni a kérdést. Kívánok mindenkinek hasonló jóindulatú válaszokat ha esetleg ők kérdeznek valamit az egészségükkel kapcsolatban 😇
2021. nov. 22. 13:31
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Elírtad, tudjuk.

Én is sokszor írok el dolgokat, legutóbb is a kezem helyett lábamat írtam.

De arra nem válaszoltál, hogy terhességre van-e esély, mert mondjuk az tudná árnyalni még a képet...

2021. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha rendesen megjött múltkor,meg most is hogyan lehetnék terhes? A beágyazódási vérzés az ovulációnál van tudtommal vagy amikor amugy megjönne és barna pár csepp vérrel jár. A vetélés meg iszonyatos görcsökkel társul.
2021. nov. 22. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, ovulációnál nincs beágyazódási vérzés...

A vetélés nem mindig jár iszonyatos görcsökkel.

Mivel a ciklusod hosszáról nem tudunk semmit, és azt sem írtad, hogy egyébként is 4 napos szokott-e lenni a menstruációd, így akár egy kémiai terhesség is beleférhetett volna akár.

De valószínűbb, hogy valamilyen hormonális probléma áll a háttérben.

2021. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
30 napos ciklusaim szoktak lenni eddig mindig így volt. Egyébként védekezünk(nem hormonálisan). Ez az első hogy ilyen közti vérzésem van meg amiket még írtam tünetek
2021. nov. 22. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!