Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét használat után viszkethe...

Betét használat után viszkethet, kipirosodhat a szeméremdomb, valamint a fenék egy része?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben viszkettem az illatosított tusfürdöktől intim tájékon. Ha megmosakodtam ezekkel, utána mindig viszkettem,több volt a hüvely váladékom. Ez pár órára rá mindig elmúlt, emiatt nem gyanakodtam hüvelygombára. De használtam flóra helyreállítót+ Canestent.

Most váltottam egy új tusfürdőre azzal nincs probléma. Megjött a menstruációm és szokásosan a legolcsóbb betétet választottam.

A menszeszem utolsó napjain elkezdett viszketni a szeméremdombom és a fenekem egy része+ égő érzésem van, mintha fel lennék fázva. Hüvelyváladékom szagtalan, a színe, állaga nem változott. Most, már 2-3 nap telt el és ugyanúgy fentáll a probléma. Irritáció lenne/ gomba, fertőzés?


2021. nov. 27. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
igen. A szeméremdomb bármikor viszkethet, betét után is.
2021. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve az utóbbi időben már a szempillaspirált sem bírja a szemem, bedagad, viszket. Eddig azzal sem volt problémám..
2021. nov. 27. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

A betét alattomos jószág, olyan viszketést okoz, meg akár hüvelygyulladást, allergiát, ha nem jól választasz, hogy csak na. Illatmentes betétet vegyél. Az Alwaysnak már jött ki 100% pamut, illatmentes betétje, a műanyagjától én is napokig viszketek.

Ez az egyik dolog.

A másik. Hát a nemiszervedet baromira nem kellene mosni semmi tusfürdővel. Hüvelyflóra felborul, elszaporodnakna bacik/gombák, ott is a jó kis fertőzés. MAXIMUM intimmosakodóval, mondjuk Lactacyd gomba ellenes, vagy bakterium ellenes mosakodóval. DM, Rossman, de még lehet Tescóban is kapni.

2021. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem hiszem, hogy van összefüggés a kettő között, bár sosem lehet biztosan tudni.

Szerintem a tusfürdővel kerüld el az intim részeket, oda elég a nem túl meleg víz is tisztálkodáskor.

A betéthez csak annyit tudok szólni, hogy a drágább sokszor nem véletlenül kerül annyiba, amennyi, talán érdemes kipróbálnod másfajtát, nekem is időbe telt, mire megtaláltam az "igazit".


(Egyébként nem csak betétet használhatsz ilyenkor, én sok jót hallottam a mostanában egyre népszerűbb menstruációs kehelyről, bugyiról vagy a textil betétről, talán tehetnél velük egy próbát.. Hosszútávon még gazdaságosabbak is, és környezetbarátak.)

2021. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A spirálra meg bármikor kijöhet allergia, már nem bírja a szemed, bőröd. Próbálj ki 1-2 másik márkát, ne a leggagyibb 500 forintosan persze. Aztán ha nem, akkor mondj le róla, vagy menj kozmetikushoz tartós szempillagöndörítésre.
2021. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És a Canesten-nel +hüvelyflóra helyreállítóval most tudnék javítani a helyzeten? Vagy rosszabodhat tőle?

2021. nov. 27. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel gomba, és igen, canesten és hüvelykúp a megoldás. Mosakodónak canesfresh, az csökkenti az irritációt. A betétnél pedig figyelj oda, hogy időben cseréld, mert egy mikroorganizmus-fertő, ha nem használják helyesen. És próbálj minél kevésbé műanyagot választani. (Az ára és a márkája egyébként indifferens, nem ezen múlik a minőség. Sensitivet próbálj venni.)
2021. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok pont ahogy te voltál kérdező, sminkügyileg is. Az neked megoldódott?
2023. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!