Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ideig bizonyítható...

Mennyi ideig bizonyítható orvosi vizsgálattal az, hogy egy férfi megerőszakolt egy nőt?

Figyelt kérdés
Mi az az idő, ami utána ha fel is jelenti az erőszakolóját egy nő már nem fogják tudni orvosi bizonyítékokkal alátámasztani, hogy valóban történt-e erőszak?

2021. dec. 1. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sérülés mértékétől függ. Lehet, hogy 3-4 nap alatt begyógyul egy kis horzsolás, felületi hámsérülés, de van, hogy hetekig tart a seb gyógyulása akár belül, akár körülötte.
2021. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai vizsgálattal, attól függ, hogy milyen sérüléseket szenvedett el az áldozat.

Egy pszichológus akár évek távlatából is el tudja dönteni, hogy az áldozat igazat mond-e az erőszakról.

2021. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nemtom lehet én vagyok hülye vagy nem empatikus de ha ilyen dolog történt veled rögtön rohannod kellene orvoshoz nem ide ki írnod. Nagyon sajnálom ha ez történt veled :(
2021. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

3

És ha a srác kérdezte...?

2021. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
#3 Valószínű, hogy durván traumatizált állapotban nehezebb rászánnia magát, hogy széttárja a lábát egy vadidegen előtt, aki még ha orvos is, valószínűleg férfi, és az állami egészségügyben megszokott empátiával áll hozzá. Én megértem, ha most nem képes rá. Jobbulást kívánok, kérdező, amennyiben rólad van szó a kérdésben.
2021. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem gyogyul meg és fáj azonnal orvoshoz menni.
2021. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"3


És ha a srác kérdezte...?" Benne van a pakliban: lehet hogy épp egy bántalmazó akarja tudni, mennyi idő után ússza meg biztosan hogy rábizonyíthassák az erőszakot.

2021. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sem áldozat, sem ötleteket gyűjtó, jövőbeni elkövető nem vagyok. Csak a minap egy kollégámmal a metoo-ról beszélgettünk és felmerült bennem ez a kérdés.
2021. dec. 3. 07:09
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

8

Ez megnyugtató!

Mindenesetre a metoo-ról az a véleményem, hogy ha valakit bántalmazás ér, azonnal menjen rendőrségre, orvoshoz, mittudomén; és ne 10-20 év múlva jusson eszébe elővenni az ügyet. Számomra az teljesen hiteltelen.

2021. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Számomra nem. Ebben éltem, pontosan tudom ilyen iszonyú beszélni róla, mennyire szégyenli magát az áldozat, és hogy milyen megalázó a hatósági procedúra. Csak nézz meg egy magyar esetet: Orosz Bernadettet simán feljelenthette a pasas aki szétverte az arcát. A pasas előbb tudta perelni az áldozatot, minthogy a bántalmazás ügye a bíróságra jusson. És ez nem ritka: az áldozatot meghurcolják, a bántalmazó meg egy középszerű ügyvéddel is röhögve kisétál.
2021. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!