Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől válhat egy nő meddővé?

Mitől válhat egy nő meddővé?

Figyelt kérdés
Lassan szeretnék gyereket és azon kattogok mi van ha én is meddő vagyok.A nőgyógyász miből tudja megállapítani?
2010. szept. 6. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Például ha egy fertőzést nem kezelnek! Ezért kell elmenni orvoshoz bármilyen gyanús jelre!
2010. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ezernyi oka lehet. a szokásos vizsgálatok ilyenkor: hormonális (van-e peteérés), petevezeték átjárhatósági vizsgálat, a férfi spermájának vizsgálata, összeférhetőségi vizsgálat (a pároddal)


ha rendben van a ciklusod: 25-35 nap közötti, normális hosszúságú vérzés 5-7 nap. nincs rendellenes pecsételgetés (néha belefér), akkor nincs miért aggódnod. esetleg ellenőrizheted ovulációs teszttel, hogy van-e peteérésed.

2010. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzésen kívül ezer oka lehet, hormonális gond, stressz, félelem az anyaságtól, de múlhat a pasin is.

Meddőségi vizsgálatot nem végeznek ok nélkül. Ha 1 vagy 2 év próbálkozás után sincs baba, akkor szoktak. A férfival kezdik, mert az az egyszerűbb, spermát kell adnia. A női vizsgálat macerásabb és kellemetlenebb.

Szerintem ráérsz aggódni, ha nem jön össze a baba, fölösleges hajtani a papírt, hogy "egészséges" vagy. Ettől még nem lesz gyereked.


A barátnőm addig járkált, míg végül műtét lett a vége, megkapta a papírját, hogy minden rendben, azóta sincs gyerek. (Előtte sem jött össze.) Valószínűleg lelki okai vannak, és azon nem segített a papír.

2010. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

Kicsit megnyugodtam...

Mi az az ovulációs teszt?

2010. szept. 6. 10:14
 5/7 anonim ***** válasza:

ovulációs teszt: hasonló a terhességi teszthez. azon az elven működik, hogy a tüszőrepedés előtt pár órával/egy nappal megnövekvő lh hormon szintjét mutatja ki. dm-ben lehet kapni, de elég borsos az ára. viszont ha pl. vaterán rendelsz, elég olcsón megúszhatod. a működéséről most nem írok bővebben, ha érdekel, a neten úgyis találsz hozzá sok mindent.


íme a vaterán


[link]

2010. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindent az ovutesztről: [link]


Én a vateráról rendeltem, az is tökéletesen működik.

2010. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!:-)
2010. szept. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!