Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért kritikusak a szüleim a...

Miért kritikusak a szüleim a súlyomra?

Figyelt kérdés
Átlagos alkatom van a szüleimnek is alapjában csak már több felesleggel, én is könnyen kipárnázódok. Időnként sikerül slankulnom akkor kapom a megjegyzést hogy többet ne fogyjak.
2021. dec. 10. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ezt szerinted honnan állapítsuk meg nulla információ alapján? Ehhez először tudni kellene a magasságodat testsúlyodat, és hogy sportolsz-e.
2021. dec. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Küldj egy képet, majd mi megmondjuk, hogy jól nézel ki vagy sem. Anyádéknak ebben nincs kompetenciája ! Vegyék tudomásul !
2021. dec. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor te liftezel , hízol és fogysz.

Ezt nem nézik jó szemmel ha egy kicsit is éreznek irántad valamit.

A legrosszabb amit tehetsz .

2021. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem. Férfiként nekem komoly gondom van a súlyommal, értsd nagyon kövér vagyok, 4XL a méretem, ezért tudom azt értékelni, ha valaki vigyáz a súlyára.


A szüklőknek nem tudom, hogy miért jó, a téged is hízlalnak.


Gondolom a szüleid attól féltenek, hogy túlságosan lefogysz, beteg leszel, ami valóban csúnya és egészségtelen.


Magyarországon sokak szemében ez az egészségesnek tűnő testkép sokkal kövérebb, mint ami valóban szükséges és egészséges.


Valóban nem szabad csonttá és bőrré fogyni, de ha ez a veszély nem fenyeget, akkor nagyon jól teszed, ha vigyázol arra, hogy ne szedj fel sok fölösleget, mert leadni rettenetesen nehéz. Amikor már a mozgás is gondot okoz, ott börtönbe vagy zárva, mert mozgni nehezen tudsz, és az lenne a kulcs a fogyás felé.


Persze van sok rossz fogyókúra, ami szintén egészségtelen, ha olyat csinálasz érthető a szülők aggodalma, de ha odafigyelsz arra, hogy mit eszel, de eszel rendesen, akkor jó úton jársz.


Egy átlagos testalkat pont jó, valamennyi tartalék jól tud jönni jön, de ez 3-5 kg max.

Bizony már 10kg fölösleget is megérez az ember, és akkor már nehzebben, lustábban mozog. Jön a következő ötös, majd újabb tíz, és máris kövérek vagyunk. Én is így szedtem össze, aprénként a súly miatt folyamatosan lustulva.


Itt nem is az esztétikai kérdések a fontosak, bár szerintem egy egészséges nő a szép nő, szóval ha egészséges a súlyod, akkor esztétikalilag is rendben vagy.


A helyes testsúly elsősorban egészségügyi kérdés. Nem szeretem sem azt a szöveget, hogy legyen rajta mit fogni, sem azt, amikor valószerűtlenül vékony modellekkel versenyeznek a lányok.


Semmiképp sem javaslom, hogy ha valóban átlagos testalatod van, akkor elengedd magad és extra kilókat szedjél fel.


Érdemes lehet viszont edzeni, szép tónusos izmokat fejleszteni. Ettől nem leszel fiús, attól ne félj, de nagyon sok haszna van.


A szüleid szemében kevésbé tűnsz majd vékonynak, és az izom mindenkinek jól áll. Ne testépítésre gondolj, elég ha szolidan látszódik, hogy foglalkozol a testeddel. Egy kis törzsizomzat, egy kis hasizom (nem kell kockás), szép vádlik, vállak, karok, egy kis tónus elég.

2021. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A testalkat magába foglal egy bizonyos csontozatot,és azon hogyan oszlik meg a zsír+izom. Ha ezek jól funcionálnak együtt akkor lesz rendben az alkata valakinek.

Nem mintha a kérdésből lehetne leszűrni, de nem szekál senki és nem tartom magamat súlyosnak csak foglalkoztat az ideális testképem.

4es, korrektül összefoglaltad. Én is mozgáspárti vagyok és az otthoni helyzet is elég tipikus, max akkor tartanám jogosnak a megjegyzésüket, vagy bárkitől is ha előnytelen lenne az állapotom. Magamnak tűnök annak. Nem tudom hogy jojózok e mert öt éven belül kétszer (fél, majd egy évre) sikerült úgy lefogynom, hogy vékonynak mondták a karjaimat, lábaimat és itt jön az alkatkérdés, mert hogy én onnan fogyok utoljára. Manapság pár nem evés és laza mozgás tartja kordában a súlyomat, vegaként ch-on és tojáson élek. De hiányzik, amikor szigorúan figyeltem mindenre és megdicsértek hm, az eredményért még ha először energikus majd enervált is lettem a folyamattól.

2021. dec. 10. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!