Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rosszabbodhat a Canesten...

Rosszabbodhat a Canesten krémtől, ha mégsem gombás fertőzésem van?

Figyelt kérdés

16-án megyek nőgyógyászhoz, de nagyon viszket a szeméremajkaim tájéka. Addig is vettem egy Canesten krémet, hátha enyhül a viszketés.

A kérdésem az lenne, hogy ronthatok - e vele a helyzeten, vagy maximum csak nem használ, ha mégsem gombás fertőzésem van?



2021. dec. 10. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem ronthatsz, és valószínűleg addigra meg is oldja.
2021. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ártani nem fog
2021. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Nos ezeket találtam a betegtájékoztatón, személyes tapasztalat alapján nekem segített, de mindenképpen a nőgyógyász fog tudni biztos választ adni. A sima canesten úgy tudom nem alkalmazható ott lent, de pár alkalommal biztos nem fog ártani semmit.


"Amennyiben Önnek más tünetei vannak, a készítmény alkalmazása előtt konzultáljon nőgyógyászával, mert lehetséges, hogy az Ön tüneteit nem gomba, hanem más kórokozó okozza.


A Canesten Kombi 200 mg hüvelytabletta és krém fokozott elővigyázatossággal alkalmazható


Az alábbi esetekben csak a kezelőorvossal történt megbeszélés alapján alkalmazható:


- ha a betegség először fordul elő,


- ha az elmúlt 6 hónapban több mint két alkalommal volt gombás fertőzése,


- ha volt már korábban nemi úton terjedő betegsége, vagy partnerének volt nemi úton terjedő betegsége,


- ha terhes, vagy terhesség gyanúja áll fenn,


- ha alhasi fájdalma van, vagy nehéz, fájdalmas a vizelés,


- ha kellemetlen szagú hüvelyi váladékozást észlel,


- ha véres hüvelyi váladékozást észlel,


- ha rendellenes vagy rendszertelen hüvelyi vérzése van,


- ha a szeméremtest vagy a hüvely területén sebek, fekélyek vagy hólyagok jelennek meg,


- ha láza vagy hidegrázása van,


- ha a kezelés során kipirosodás, irritáció vagy duzzanat fordul elő."

2021. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De miért csak krèmet vettél, miért nem canesten kombit? Abban van krém és kúp. Sokára van 16-a addig vakarózol? Borzasztó rossz és csak romlik. Van olyan amiben 3 kúp van és van amiben egy nagyobb dózis. Én ilyenkor próbálom kikúrálni magam, ne legyen mégrosszabb mire dokihoz kerülök.
2021. dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!