Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs probléma?

Menstruációs probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 16 éves lány vagyok aki kb 1,5 éve menstruál.

Eléggé tapasztalatlan vagyok és ezért írok ide hátha valakinek volt hasonló esete.

Minden októberben kezdődött azzal hogy a menstruációm előtt 1 héttel barna folyás fogadott. Nem csináltam belőle nagy ügyet, viszont akkor kezdtem aggódni mikor már a 4. napon is csak barnazas fogadott. Anyukámat megkerdezem de ő nem tulajdonított neki nagy figyelmet.

Majd novemberben ugyanez megtörtént, sőt olyan is elofordult hogy havonta 2x volt barnazasom.

Majd november végén december elején megtörtént a csoda, mert a barnqzas mellé egy kis rózsaszínes,pirosas vérzés is került. Jelenleg várom hogy megjojjon de most még késik...

A kérdésem az lenne hogy ezt mi okozza? Esetleg hormonális zavar?Nem voltam még senkivel szóval terhesség kizárva.

Illetve a második kérdésen az lenne hogy a barnazas az jelenti a menstruáció megjottet? Vagy az csak egy folyás? Vagy akkor 2 hónapig nem menstruáltam csak egy szimpla folyás volt helyette?

A szuleimmel még nem beszéltem erről tudom megkene kérdeznem de nem mesturalok olyan rég óta hogy erről minden ciki nélkül eltudjak beszélgetni. És igen tudom,egy orvos sem árt...

Előre is köszönöm a válaszokat, nekem ez rogadt sokat segítene.



2021. dec. 20. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Barna az vér, csak kevés.

Terhesség kizárt?

Hány kg és milyen magas vagy?

Sportolsz?

Fogyókúrázol?

Utolsó 5 menzesz első napja?

2021. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

165 cm és 50 kg vagyok

Sportolok, úszok,nem fogyókúrázok.

Terhesség kizarva hisz szűz vagyok

2021. dec. 20. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit és mennyit sportolsz?
2021. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úszok heti 2x kb 1 órát.
2021. dec. 20. 12:39
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor itt a testtömeged lesz nagy eséllyel a gond, túl sovány vagy. Beszélj a háziorvosoddal!
2021. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van benne valami,Karantén idején nem úsztam, akkor minden rendben volt. most hogy újra elkezdtem járni jelentkezett ez a problema.
2021. dec. 20. 15:55
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
165 cm-hez az 50 kg még egyáltalán nem a túl sovány kategória, főleg tizenévesen! Én is ugyanennyi vagyok, 25 évesen, mégis teljesen normális a ciklusom. Lehet hormonzavar, de az simán előfordulhat, hogy még nem állt be rendesen. Az első néhány évben kb. mindenkinél jelentkeznek furcsa dolgok. De okozhatja például a stressz is. Az biztos, hogy a testsúlyod normális.
2021. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, rengetet segített!
2021. dec. 21. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!