Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vegbelrepedes gyogyitasa?

Vegbelrepedes gyogyitasa?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

Volt egy térdműtétem ami miatt sokat kellett fekudnöm. Észrevettem hogy véres a székletem. A szeklet oldalán szokott lenni élénk piros ver.

Észrevettem hogy csak akkor véres amikor kemény a szekletem.

Ha puha akkor egyáltalán nem.

Sajnos ez egy ördögi kör mert , van hogy 1 két hétig puha és egyszer jön kemény és újra olyan. Orvoshoz nem mentem, nem merek.

Szerintem végbélrepedés, mert amikor jön ki a szeklet akkor érzem hogy reped szét, és ami utána jön szeklet az szokott véres lenni.

Krémek? Amik jók rá. Tippek?

Kupot használok, amikor véres volt a szeklet akkor este mindig szoktam. Most probiotikum kúrát is csinálok.

Ne azt írjátok legyszi hogy orvos, hanem tippeket, olvastam több embernél hogy elment orvoshoz kupot kapott és ennyi ezt én is megtudom csinálni, műtétet semmiképp nem akarok ilyen fiatalon



2021. dec. 21. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

De igenis Írjuk, hogy orvos!

Most tényleg otthon akarsz szenvedni ezzel??? Mikor még diagnosztizálni sem tudod pontosan, hogy mekkora a baj...????

2021. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Ez aranyér, nem végbélrepedés. Probiotikum minek? De sötét vagy bakker!
2021. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy az a gond. Lehet egyszerű aranyér, de lehet más is. De, ezzel orvoshoz kell fordulni. Nem, nem úgy megy, hogy amint meglát, már élezi is a szikét. Millió megoldás van a műtéten kívül. Persze ha sokáig halogatod a kezeltetését, akkor végül valószínűleg már csak a műtét marad. Szóval ezzel a hozzáállással pont abba a szituba hajtod bele magad, amit legjobban szeretnél elkerülni.
2021. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Probiotikum, kérlek szépen egy orvos ajánlotta az interneten, ezt nem kifejezetten erre szedem, hanem ez helyre teszi a belflorat illetve erősíti az immunrendszert. Ez minden embernek ajánlott. Légyszíves ne írj ide , ha ilyeneket nem tudsz.
2021. dec. 21. 11:08
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Szó se róla, a probiotikum nagyon jó cucc, csakúgy mint a C-vitamin - csak semmi hatása az általad felvázolt problémára.
2021. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem tudsz mit tenni, kúpot használsz és kész, ezen felül ha érzed hogy kemény betolsz egy glicerines kúpot.
2021. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

#4 Látszólag is többet tudok mint te, és ne írjak ide? Akkor még nálad is hülyébbek válaszát várod amit aztán alkalmazol is?

Akkor figyelj: citromlé-cukor-ecet keverékével itass át egy rongyot (mikroszálas a legjobb, de bármilyen jó), tekerd össze, és miután kijött ott lenn a henger/gubics, épp milyen, a helyére gyorsan tedd föl ezt a gyógykendőt. Mellé szedjél probiotikumot természetesen. Ha a bélflórád rendben van akkor qrvára felesleges, de a végbéltöltő kendőzés (ezt így hívják tudományos nyelven) idejére különösen ajánlott.

2021. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De, hogy lásd kivel van dolgod:

egyél több rostot. Zöldségek adagját növeld. Mozogj többet, mint szoktál, séta, torna, életszerűbben pl. lakás nagytakarítása.

Fokozd a folyadékbevitelt. Székelés után mosd meg a popsidat és töröld szárazra, jól szellőző fehérneműt hordj. Székletfogó ételeket kerüld. Ha van stresszfaktor az hajlamosít, szóval ezt próbáld leépíteni vagy kezelni. A kúp ezek mellett használ.

Ja, és menj el orvoshoz, ha az ünnepek alatt nem múlik el a panaszod. Háziorvos, ő nem fog megvizsgálni, hanem elküld laborba székletvizsgálatra. Onnan tovább küldhet proktológiára, ami beutalós, időpontos és erre a betegségkörre van specializálódva.

2021. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Esetleg annyi még, mik a szekletfogo ételek?


Az jó pl amúgy ha naponta iszok, eszek joghurtot?

2021. dec. 21. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Inkább rostdús étkezés és nagyobb mozgás. A rosdús azért kell, mert általa megnő a bél perisztaltikája. Pl jó zöldségleves, kelkáposztaleves, karfiolleves. Nem úgy kakáltat, hogy híg lesz a széklet és átszalad rajtad mint pl. a joghurt, hanem egészséges, formált, könnyen ürülő székletet kapsz. Nem keményet, amivel még erőlködsz is és felsérti ott bent. Cukrosat is hanyagold, mondjuk legjobbkor... karácsonyi lakomák. A nagy mozgás legalább annyira, ha nem fontosabb mint a rosdús étkezés. Ezeket viszont állandóra építsd be a mindennapjaidba. Ami tipikusan megfog az étcsoki, banán.
2021. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!