Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Találtam egy kisebb duzzanatot...

Találtam egy kisebb duzzanatot , csomót a mellemben ?

Figyelt kérdés
Nem is igazán a mellemben van , hanem a felett ... Mármint ezt így nehéz leírni . Ahol a mell kezdődik , a felett kb 2-3 centivel . Tegnap óta fáj és ma addig vizsgalgattam amíg ott találtam egy kisebb duzzanatot. Kérlek nyugtassatok meg . Lehet nyirokcsomó gyulladás is , nem ?
2021. dec. 29. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy eséllyel nyirokcsomó vagy cisztaféle. A rákos daganat nem fáj, és inkább a mellnek azon a szélén gyakori, ami a hónaljhoz van közel. A biztonság kedvéért megnézetheted orvossal, de igen kicsi az esélye, hogy komoly probléma.
2021. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Épp most olvastam egy másik kérdés alatt hogy HIV - re is utalhat . Nem értem az összefüggést de mivel van egy partnerem akivel néha szexuális életet folytatunk, kicsit emiatt is aggódom.
2021. dec. 29. 21:55
 3/14 anonim ***** válasza:
A mell fölött is kialakulhat rákos daganat, pont nemrég volt a családomban ilyen eset. Viszont ha fáj, akkor tényleg nem valószínű hogy az. Én is megnézetném orvossal a biztonság kedvéért, de ne aggódj, sokkal valószínűbb, hogy valami apró jelentéktelenség.
2021. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Kép kéne.:D
2021. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

30 alatt nullához közeli az esélye a mellráknak.

30-40 között minimális, de ott már van

40 felett már komoly.


Valószínűleg egy megnagyobbodott nyirokcsomó, vagy ciszta.

Ha a mell mirigyes állományában van, akkor azt így kitapogatásra nehéz differenciálni.


Ha a mell feletti, melletti lágy részben lévő nyirokcsomóról van szó, akkor a mobilis, rugalmas, fájdalmas, hosszúkás, az általában jóindulatú.


UH vizsgálat indokolt lehet!

2021. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2021. dec. 29. 22:22
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos betört a kijelzőm. Pont ott ahová az ujjammal mutatok. 27 éves vagyok .
2021. dec. 29. 22:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Esélyes, hogy az egy nyirokcsomó. Tapintsd ki, hogy ilyen rugalmasan mozgatható-e és hosszúkás-e!
2021. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne tégy ki magadról ilyen képet! A 4-es és a hozzá hasonlók csak női melleket akarnak látni. Ami a duzzanatot illeti, abból amúgy sem látni semmit. Csak orvos tudja megmondani, hogy pontosan miről van szó.
2021. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem mozgatható ,én csak egy duzzanatot érzek , esetleg egy csomó . Amúgy van egy 2 éves kisfiam és egészen tegnapig szoptattam. Nagyon félek , valahogy ez most nagyon de nagyon nem passzol az életembe. 🤦🏽‍♀️ Remélem nem daganat. Érintésre érzékeny és fáj.
2021. dec. 29. 22:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!