Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek Urzinolt így?

Szedhetek Urzinolt így?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Dec.20-a körül felfáztam, akkor kaptam Manural port (bocsi ha rosszul írom, nem emlékszem pontosan a nevére). El is múlt, azonban 29-én megint visszajött. Ekkor már másik antibiotikumot kaptam, Sumetrolim-et, az a kúra ma ért véget. Most bevettem tőzegáfonya kapszulát, ha jól tudom azt lehet naponta szedni tünetek nélkül is. A szituáció az, hogy félek, vissza fog jönni megint (az orvosom azt mondta ebben az esetben kell tenyésztésre mennem). Kérdés az, hogy esetleg Urzinol kúrát most csinálhatok? Vagy mit ajánlotok amivel csökkenthetném annak az esélyét, hogy visszajöjjön? Köszi előre is a válaszokat:)

Bocsi ha hülyeséget kérdezek, most fáztam fel életemben technikailag másodjára. Szép napot mindenkinek:)



2022. jan. 3. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, szedheted az Urzinolt. Én nyáron voltam így, hogy nehezen akart múlni és antibiotikum után elkezdtem szedni mert nem éreztem még tökéletesnek. Akkor segített.
2022. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg folyadékot igyál (napi legalább! 2 liter), kamilla teát is erőltesd napi 1-2 csészével. A forró lábfürdő nekem mindig segít. Ha van melegvizes palackod, akkor töltsd meg majdnem forró vízzel és azon ülj - csak akkor ha nem vagy begyulladva. Ha nehezen megy a pisilés és fáj is, akkor ülőfürdő segít pisiltetni (tudom, gusztustalannak hangzik, de ha fáj, csíp és éget, akkor muszáj). Aludj sokat, pihenj. Ne egyél fűszereset/csípőset míg beteg vagy.
2022. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első körben inkább a kiváltó tényezőt kellene kideríteni, ugyanis hiába csinálsz 10 gyógyszerkúrát, szedsz be 20 levél tőzegáfonyát, attól még vissza fog térni. Szedsz fogamzásgátlót? Mikor kezdődtek a panaszaid, tudod valamihez kötni?
2022. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #3-as, nem szedek fogamzásgátlót. A legelsőnél előző nap elfelejtettem pisilni szex után, és gondolom azért. Az, hogy másodjára mi történhetett, arról fogalmam sincs, viszont épp megvolt a menzeszem, nem tudom, hogy ez mennyiben befolyásolja a dolgot, de van olyan barátnőm, aki például kb. minden hónapban felfázik mensi előtt/közben.
2022. jan. 3. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, akkor valószínűleg ez volt a probléma. Amit tudok javasolni, hogy szex után mindig menj el pisilni, menstruáció előtt pedig használj hüvelyflóra helyreállító kúpot és napi 1 urzinolt. Mensi közben cseréld sűrűn a betétedet, ne használj tampont, valamint pisilés után használj nedves törlőkendőt. Ilyenkor is mehet a napi 1 urzinol.

Ha most végigcsinálsz 1 kúrát az is jó lehet.

Jobbulást!

2022. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: A tampon használata miért nem ajánlott? Egyébként meg nagyon szépen köszi a tanácsokat!<3
2022. jan. 3. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a nedvszívó képességük miatt a hüvelyflóra jótékony baktériumait is magukba szívják a vér mellett, így könnyebben kapsz el fertőzéseket.
2022. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!