Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van akin segített az endometri...

Van akin segített az endometriózis diéta? hogy lehet a cisztáktól megszabadulni?

Figyelt kérdés
Már kétszer műtöttek endometriózissal és legutóbb miómával is még tavaly májusban. Alig telt el pár hónap, de minden visszajött. Az endometriózis diétát nem tudtam teljességgel betartani, mármint a zöldséget-zöldséggel étkezést, mert a műtét előtti vérképem szörnyen rossz lett. Vashiányt és hasonlókat mutatott ki. Így a műtét után ugyan továbbra is zöldség-gyümölcs kúrán maradtam, de kiegészítettem görög joghurttal, egy kevés sajttal ill. néha tojással, ha már a húst teljességgel kiiktattam. nagyon elkeserítő, hogy megint ugyanott tartok, ahonnan elindultam. Ugyan rengeteget fogytam, csak épp úgy tűnik nem ért semmit. További negatívum, hogy 'recsegek-ropogok'. Mindezt annak ellenére, hogy fogyasztok naponta: diót, mogyorót, salátát, kígyóuborkát, céklát, fügét, aszalt szilvát, almát, babot, gabonaféléket: amaránt, quinoa, zabpelyhet, tönkölybúzát - mindezeket puffasztott formában, útimagfűhéjt, csírákat és kendermagot. Az is nagyon aggaszt, hogy nincs olyan orvosom, akiben megbíznék. Annak ellenére, hogy rengeteg pénzt költöttem magánorvosokra, csak azt érzem, h. a pénzemen kívül más nem érdekli őket. Legutóbb a sokak által dicsért Aszódi doktornőnél jártam. Nem tudtam egy mondatot elmondani, mert ő egyből a szavamba vágott. Aztán háromszor elköszönt, mivel én kérdezni szerettem volna tőle, ő viszont a maga részéről lezárta a vizitet. Szóval, volt akinek segített az étkezés teljes átállítása, vagy csak áltatom magam és retteghetek, h. legközelebb mit szednek ki belőlem. Továbbá van vkinek ténylegesen olyan orvosa, aki nem csak a pénzre megy? Nem merem leírni, hogy ki műtött meg, mert legközelebb is hozzá mennék, viszont ő is, csak azért, mert megnyomkodta a hasamat a műtétet követő viziten, utána 40.000 forintos számlát állított ki. Arról nem is beszélve, hogy eddig bárkinél jártam, mindenki csak csóválta a fejét, hogy bizony erre nincs gyógyír. Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 18. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a problémám, eddig két műtétem volt. Az endometriózis mellett nekem is van mióma is.

Ez nem az orvosok hibája, nem tudnak mit kezdeni vele, mert jelenleg az orvostudomány még azt sem tudja, hogy egyáltalán hogyan és miért alakul ez ki.

Én nem tartok diétát. Nagyon sokat utána olvastam, külföldi fórumokban is. Senki sem írta, hogy attól rendbe jött volna. Van ismerősöm is, aki diétázott, már a 4. műtétjén van túl ...

Az orvos, azon kívül, hogy felismeri és megműt, ha szükséges, mást nem tud tenni. Hormonkezelést szoktak még felírni. Én azt visszautasítottam. Több emberrel is felvettem a kapcsolatot, akiknek ugyanez a problémájuk, akik szedik a hormonokat, azok se lettek jobban, nem múlt el nekik, és még durva mellékhatásaik is lettek.

A terhességet, a szülést mondja mindenki, hogy az rendbe hozza, de az meg ugye pont nehéz ilyen problémákkal.

2022. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%
Keresd fel Koppán professzor urat. Szerintem ő a legprofibb az országban.
2022. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!