Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Havonta visszatérő hüvelygomba?

Havonta visszatérő hüvelygomba?

Figyelt kérdés

23éves vagyok

Kb 18éves korom óta küzdök a hüvelygombával.

Ahogy a menstruációm véget ér rá 1-2napra vagy van amikor már a menstruációm utolsó napjaiban megjelenik.

Kipróbáltam már szinte mindent, krémet, kúpot, gyógyszereket amiket nőgyógyász írt fel, teafaolajat, grapefruitcseppet stb.

Semmi sem szokott segiteni kb 1 hét és elmúlik magától de ezidő alatt kb megőrülök tőle és már nagyon elegem van nem tudom mit tegyek vagy kihez forduljak.

Örülnék neki ha tudna valaki tanácsot adni, annak meg mégjobban ha az természetes gyógymód lenne.

Nem váltogatom a fiúkat 19éves voltam mikor először lefeküdtem valakivel azóta is vele vagyok, pamut bugyit hordok, tisztálkodom rendesen, tudom hogy tulzásba se szabad ezzel se esni mert az is baj lehet, cukorbeteg sem vagyok tehát már nem tudom hogy mi okozhatja ezt de ha bárki van vagy volt hasonló cipőben kérem írjon mert nem hiszem el hogy így kell leélnem az életem

Köszönöm



2022. jan. 21. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor a nőgyógyász közele, a párod is kap kezelést?
2022. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg a visszatérő hüvelygombára az európai ajánlás a hosszú ideig (kb. 6 hónap vagy hosszabb) szájon át szedett gombaellenes gyógyszer, a fluconazol (pl. Mycosyst vagy Diflucan kapszula Magyarországon, de van más készítmény is).


Általában heti egy kapszulát kell beszedni, fél évig, nem tudom, hogy kaptad-e ezt a kezelést.


Sajnos az a hátránya, hogy teherbe esni nem szabad, ezért fogamzásgátlót kell szedni mellé, mert fejlődési rendellenességeket okozhat.

2022. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szedsz fogamzásgátlót? Sokaknál folyamatos gombásodást válthat ki. Érdemes lenne váltani/ óvszert használni. Beszélj a dokiddal erről.


Fontos hogy a párod is ki legyen kezelve, én is a 6 hónapos Fluconazole kúrát javasolnám mindkettőtöknek,ha ezt még nem próbáltátok.


Nekem még a tampon -és betéthasználattól is sokszor előjött a probléma,mióta kelyhet használok nincs semmi problémám. Persze ezek csak ötletek, jobbulást kívánok!

2022. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiú is lett kezelve???? Mert ha nem akkor ő fertőz vissza folyamatosan.
2022. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsi igen ezt nem irtam a párom is lett kezelve minden alkalommal

És ez a 6hónapos kúra segített nektek? Azóta nincs?

2022. jan. 22. 09:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és gyogyszert nem szedek
2022. jan. 22. 09:47
 7/8 mursi ***** válasza:
A 2. válaszolónak van igaza: CRVVC - krónikus recidiváló vulvovaginalis candidiasis esetén: orális antimikotikum 1-másfél éven át: heti 2x - kétheti 1x tabletta, antimikotikus diéta menses környékén. Partner kezelése csak a partner panaszai miatt szükséges. Esetlegesen kialakuló recidívák kezelése lokálisan. Terhesség, szoptatás alatt nem adható, egyébként veszélytelen terápia, akár évekig is. Ha nehezen deríthető fel az okai: életvitel átgondolása, endokrinológiai segítség.
2022. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ennyi idős koromban.

Állandóan összeszedtem.

Kétszer is kaptam tejsavas injekciós kúrát.

Kéthetente kellett menni egy szurira.

A doki ugyanis azt mondta, hogy a hüvelyflóra felborult és nincs emiatt természetes védekezése.

Azok akkor sokat segítettek a bajomon.

Nekem annyira gyakorta jelentkezett a fertőzés, hogy méhszájseb is kialakult.

2022. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!