Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van esélyem olyan fogamzásgátl...

Van esélyem olyan fogamzásgátlót szedni amitől nem hízok el? Mennyire hatékony az alacsonyabb hormontartalmú tabletta a hormonális problémákra?

Figyelt kérdés

Még mielőtt jönnének az okos kommentek, hogy a fogamzásgátló tabletta nem hízlalhat, tudom hogy nem attól hízlal hogy beveszed. Viszont kb egy éve voltam nődokinál, 2 hetente jött meg, rossz volt a bőröm, túl sok tesztoszteron stb…azt mondta nem nagy a gáz, egy fogamzásgátló majd rendbe tesz. Felírt egy erős hormon tartalmú tablettát (elméletileg azért mert a hormonbajaimra ez a legjobb ) kb 4 hónap alatt felszedtem 5 kilót . Előtte elég vékony voltam, fetrengtem egész nap és zabáltam a csokit, nem híztam semmit tőle.


Viszont a bogyó hatására olyasfajta éhség jött rám amit kb soha nem éreztem eddig. Mintha éheztem volna, az adag amivel jól tudtam lakni kb a dublájára nőtt, és sokkal könnyebben híztam is (pedig pont azokban a hónapokban kezdtem el rendszeresen mozogni) Kb olyan volt mintha terhes lettem volna, az a fajta éhség maga volt a pokol, folyamatosan türtőztetnem kellett magam hogy ne egyek és még úgy sem tudtam fogyni. Mintha hirtelen változókorba léptem volna…


Most abbahagytam kb 3 hónapja és már minden oké, az étvágyam normál, megint azt eszek amit akarok és nem hízok.


SZÓVAL ti mit tennének a helyemben? Szedjek hormonálisat mert az jól beállítja a ciklusomat, vagy próbáljak meg egy másikat ? (A nem szedés nem opció, barátom nem tud gumival performálni pedig próbáltuk sokszor, plusz megint nem jó a ciklusom amióta nem szedem, megint kezdek patis lenni, és valamiért most is menstruációs görcseim vannak pedig már 5 napja elmúlt a menzeszem)



2022. jan. 22. 04:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlóval csak elfeded ezeket a problémákat, de megoldódni nem fog.

Nem jó a ciklusod... Persze hogy nem jó mert 3 hónapja abba hagytad, van akinek fél év után kezd rendszeres lenni.

Pattanások... Voltál már kivizsgáláson mi okozza? Vérvétel? Endokrinológus? Fogorvos? Étel intolerancia? Rendszeresen ápolod megfelelően a bőröd? Nincs vitaminhiányod? Ha ezekből semmit sem csinálsz, akkor egyértelmű hogy pattanásos leszek, ezt nem a fogamzásgátló fogja megoldani hanem te magad és esetleg egy bőrgyógyász.

Menstruációs görcsök... Ha olyan durván fájdalmaid vannak akkor Endokrinológus, nőgyógyász alapos kivizsgálás.

De hogy válaszoljak is a kérdésre, igen van olyan fogamzásgátló amitől nem fogsz elhízni, de ezt szintén neked kell kitapasztalni. Elmesz a nőgyógyászhoz, elmondod a panaszod, felír egy új készítményt ha az is gondot okoz akkor kisérleteztek tovabb a többivel.

2022. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! A pattanások hormonálisak (18 vagyok). Igen, voltam vérvételen. És DE amint elkezdtem szedni kitisztult a bőröm. Semmilyen kozmetikussal, diétával, bőrgyógyásszal, kencével nem értem el ilyesfajta fejlődést a bőröm állapotát illetően, pedig mindet megpróbáltam. A sógornőmmel is ugyanez volt (akivel mellesleg külsőre kísértetiesen hasonlítunk ) csak neki még durvább volt a helyzet. Egészen sokáig fogamzásgátlót kellett szednie, mert ha abbahagyta azonnal visszatértek a ragyák. Végül teherbe esett és az rendbe tette a bőrét, valószínűleg a hormonrendszerét is.
2022. jan. 23. 03:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!