Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 28 mm veseciszta.Mire számítha...

28 mm veseciszta.Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ma voltam hasi ultrahangon szinte havonta levő felfázásom miatt (a felfázásos dologgal kapcsolatban rá tértem egy korábbi kérdésemben).

És megállapítottak egy 28 mm-es cisztát a bal vesémben,viszont azt említették,hogy a felfázásos bajom nem ettől van.Holnap hívjuk a házi orvost,mivel neki lettek elküldve az eredmények.Megmondom az őszintét nagyon félek.Még csak 15 éves vagyok,nem szeretném hogy bármi komolyabb legyen ettől.Olvastam róla valamikor elmúlik valamikor viszont leszívatás esik szóba.Mit gondoltok erről?Minden választ meghallgatok,szerintetek visszahúzódik,vagy számíthatok komolyabb orvosi ellátásokra…?Esetleg aki járt már hasonló cipőben leírhatja a tapasztalatait,vagy aki tud az írja le,hogy van e erre esetleg egy jó módszer amivel több esélyem lehet arra hogy magától eltűnjön.Minden választ hálásan köszönök…



2022. jan. 27. 14:39
A kérdező szavazást indított:
veseciszta
vese
ciszta
28 mm
egeszseg
noi betegsegek
felfazas
ultrahang
gyulladas
mire szamithatok
4 szavazat
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
27%
Ekkora biztosan nem tűnik el magától. Kontrollálni kell folyamatosan, hogy nő-e vagy milyen helyzetben van, okozhat-e panaszt, ezt mi így nem tudjuk, ezt orvossal tudod megbeszélni, valószínűleg elküldenek nephrológiára. Vannak lehetőségek, pl. zúzás, de ennek is vannak határai, vagy műtét,stb. Elhelyezkedéstől függ mi lesz a megoldás. Leszivatáson nem tudom mit értesz, ilyen eljárásról nem hallottam.
2022. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok embernek vannak cisztái,nekem is van a vesémben,nagyobb mint a tied, ez gyakori. Baj nem lesz vele és ameddig nem okoz panaszt addig semmi teendő nincs.

Időnként érdemes ránézni,de ha nincs problémád elég max évente és el is tünhet,simán van hogy felszívódik.

Nekem azt mondták akkor menjek legközelebb ultrahangra ha gondom lenne vele.

2022. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es szerintem te kevered a vesekővel azt szokták zúzni. A ciszta folyadékkal telt,ezt a folyadékot szokták leszívni. Van hogy eltünik magától,van akinek szétdurran de ez sem okoz gondot.
2022. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ohh, valóban, elnézést, bakker teljesen félreértettem, ne haragudjatok. 2-3-asnak van igaza. Az felszívódhat, sokszor nem is kell vele semmit sem csinálni.
2022. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek eddig megnyugtató válaszok.Egyetlen kérdésem még a panasszal kapcsolatosan lenne,hogy pontosan milyen panasznak kell bekövetkeznie ha gond van?Mire számítsak,milyen tünetek jelentkezhetnek?
2022. jan. 27. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Vizelettel problémák,fájdalom ilyesmi.
2022. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!