Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Apró csomó a mellbimbó mellet?

Apró csomó a mellbimbó mellet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem vagytok orvosok, hogy TI nem tudjátok megmondani mi bajom. De találtam 2 nagyon picike, 2 apró kis kemény kis "csomót" a jobb mellbimbóm szélén, két különböző helyen. De tényleg nagyon picik, nem tudom mihez hasonlíthatatlan, talán egy mustármagnak a fele... talán. Nagyon félek, rettegek. Másnap rögtön kértem időpont, de csak 2 hét múlva tudok menni. 25 éves vagyok, ezért csak sima ultrahangra küldtek el, ott rögtön tudnak nekem mondani valamit? Hogy baj van e, vagy sem? Vagy hogy látnak e valamit? A családomban nem volt ilyen, anyukám nem emlékszik rá, az ő anyjával meg nem tartjuk a kapcsolatot bizonyos okból, így megkérdezni sem tudjuk. Próbálom felfogni úgy hogy ha van is valami, erre úgy sincs befolyásom, csak annyit tehetek hogy erős maradok, de azóta is minden éjjel arról álmodok hogy levágják a mellem, vagy mellbimbóm. Volt hasonló tapasztalatotok? Egy pár hónapja ráncosodni kezdett az a bimbóm, de buta voltam és nem foglalkoztam vele, és most kezdett a másik is. De csak akkor látszik ha ágaskodnak, nyugalmi állapotban nem, pattanás szerű pöttyök is vannak, és ha megérintem keménynek érzem ez nyugami állapotban is látszik (ilyen, de nem vagyok terhes 100%, nincs senkim: [link] A bimbó udvaron, meg már a bal-on is kezd. Mindig megvizsgálom magam, de most fedeztem csak fel a bimbómnál a csomókat. És a jobb mellemen nagyobb és sötétebb is lett a bimbó, sosem voltak egyformák de most mintha sokkal másabb lenne. Aztán lehet csak az agyam játszik velem, mert rettegek. Eresek is a mellem de mindig is azok voltak és narancsbőrős is, de ez is régóta van. De most már mintha érezném a másiknál is egy kicsi kis csomót. 2 hét múlva okosabb leszek, de az interneten nem merek nézelődni mert annál rosszabb.

2022. jan. 27. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos bármi lehet. Mammográfiára sem árt elmenni.
2022. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt valami külső elváltozás a bőrömön lefényképezve elküldtem a "WEBBETEGNEK" . (Nem ilyen jellegű mint nálad más testrész.) Emeltebb összegű SMS volt (300-Ft emlékszek) a díja és szakorvos adott rá ajánlást/némileg diagnosztizált amennyire lehetett így ilyen formában távolról. Nem akarlak rábeszélni erre, de lehet segítene. Élő szakorvosi vizsgálatot általában nem lehet megkerülni.


Nehéz, talán lehetetlen, de pozitív dolgokra kellene gondolni a rossz gondolatok jót nem hoznak el.


Remélem tudtam valamit segíteni.

2022. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék, de ez nem rajtam múlik csak. Ezt az időpontot is annyira nehezen kaptam meg. A házi orvosom rögtön mondta hogy ad beutalót, de az egyik helyen nem voltak hajlandóak foglalkozni velem, időpontot adni mert 25 éves vagyok ne vicceljek már ilyennel. A másik helyen ugyan ez, és mondtam hogy csomót találtam a mellemben, nem véletlen akarok menni. Nem unatkozásból. Vissza gondolva a menstruációmmal is problémám van évek óta. Voltam orvosnál vele, voltam vérvételen meg hüvelyi ultrahangon, de végül a rákszűrés meg az ultrahang eredményért nem mentem vissza, mert azt mondta a doki hogy magas a tesztoszteron szintem, kaptam rá gyógyszert (akkor egyáltalán nem jött meg, most 2 havonta menstruálok kb.) és hogy ettől rendben leszek. Utána rá 1-2 hónapra bejött a vírus és nem mentem el máshoz. Előfordulhat hogy ott is van már valami, amit anno láttak volna ha jobban foglalkoznak velem, meg én is magammal, és sajnos azóta sem mentem el, pedig elég rendszertelen a menstruációm. Előfordulhat hogy a saját ostobaságommal, magammal szúrtam ki.
2022. jan. 27. 21:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Folyton azt hajtogatom magamnak hogy erre nincs befolyásom, de erősnek kell lennem magam és a családom miatt is. És tudom hogy sokat segít az ha az ember nyugodt és pozitív és igyekszem is az maradni. Az elmúlt 2 napban nagyon jól voltam, de most valahogy estére megint rám zuhant ez az egész és megint be pánikoltam. Év elején volt belső aranyerem és az elején nagyon sok vérrel volt székletem és nagyon féltem hogy rák vagy ilyesmi. De csak vérzéses belső aranyerem volt. Nagyon stresszes vagyok, ideges tipus és mindent túlreagálok, izgulok és kicsit hiszek benne hogy ez is sok bajt vonz az emberre. Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 27. 21:30
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és nőgyógyász azt mondta h ezzel akkor foglalkozzak ha gyereket akarok, de bejött a vírus és sok minden történt. Boltban dolgozom, pokol volt, így nem kerestem másik orvost más véleményéért de buta voltam.
2022. jan. 27. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, mi történt azóta?
2022. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia. Szerencsère nem találtak semmit, valószínűleg zsir csomó lehetett de már nyoma sincs. Ki kellett masszírozni.
2022. máj. 30. 10:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon jó olvasni!

Most én félek nagyon, bár a jobb mellemből még szoptatok, de találtam én is egy kis kemény csomót a bimbóm széle alatt ☹️ Jövő hétfőre van időpontom ultrahangra, de nagyon félek :/

2022. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Át tudom érezni. Szeretnèm írni neked h "csak nyugalom" de magamról tudom h nem nwm működik. De túl leszel rajta és minden rendben lesz.
2022. jún. 4. 08:54
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok. Semmit sem látott a doktornő, csak a tejcsatornákat, negatív a lelet. 🙂
2022. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!