Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a vérzés rendszertelennek...

Ez a vérzés rendszertelennek számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves nő vagyok. A férjemmel szeretnénk mostmár nemsokára babát, azt tudom, hogy a teherbeesésnél fontos, hogy a nő ismerje a saját testét. Én pedig most nem tudom eldönteni, hogy az én ciklusaim normálisnak mondhatók-e. A helyzet az, hogy megjön minden hónapban, viszont sosem egy bizonyos nap múlva, hanem ez nagyon változó. Egyik hónapban 28 napra jön meg, másik hónapban van hogy 32. napra vagy 30.napra, maximum 35 napra. Tudom hogy ez még benne van abban az intervallumban, ami normális kellene legyen, na de akkor nem minden hónapban ugyanannyi napra kéne megjojjon? Ez nekem nem tűnik normálisnak, hogy 28-35 nap között hónapról-hónapra változik. A vérzés hossza az mindig 6 nap, normális vérzés, nem túl erős nem is gyenge.

Eddig ezzel így nem annyira foglalkoztam, mert azt gondoltam, hogy ha nem több mint 35 nap akkor rendben van.

Ellellene mennem hormonvizsgálatra vagy nőgyógyászhoz szerintetek?

Köszönöm előre is.


2022. jan. 30. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mi volt az elmúlt 6 menzeszed első napja?
2022. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elmúlt félévben volt 28, 32, 34, 29, 32, 35
2022. jan. 30. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendszeres vérzésnek számít ,semmi gond nincsen vele. A test nem egy óramű, néhány nap csúszás erre vagy arra az semmi ,a legtöbb nő így menstruál. A hosszabb ciklus sem feltétlenül gond ,a 26 napnál rövidebb viszont már igen.
2022. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legrovidebb es leghosszabb ciklus kozott nincs 7 napnal nagyobb kulonbseg, akkor rendszeres. Tehat ez rendszeresnek szamit.
2022. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj valami értelmesebb sze3xuáléis felvilágosító könyvet szerezni és végigtanulmányozni, mielőtt abbahagyjátok a fogamzásgátlást. A teherbeeséshez nem kell különösebben ismerni a testedet (a párok zöme egy-két éven belül spontán terhes lesz), ahhoz viszont nem árt ismerni magadat, hogy felismerd, ha valami nem stimmel.
2022. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm, az egy dolog, hogy teherbe esnek,ez egeszséges felek esetén a legkönnyebb. De szerintem fontos odafigyelni a testünkre már a tervezéskor is. Ez csak az én véleményem.
2022. febr. 2. 12:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!