Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja ennyi ideje a...

Mi okozhatja ennyi ideje a menstruáció előtti barnázást?Hogyan múlhatna el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb 1 éve már hogy olyan problémám van hogy mielőtt megjönne kb 5-7 napig pecsételve barnázok, ha meg így vagyok együtt a párommal és "túl mélyre megy" olyan mintha felsértene, megpiszkálna valamit és rendesen vérzek de nem jön meg. Majd ha letelik a kb 5 nap. Mostanra inkább ez 5 nap de volt korábban 7.

Még 1,5 éve hogy bevettem egy esemény utánit, majd fél évre rá sajnos még egyszer szükség volt, de valószínűleg nem történt volna baj csak a magam megnyugtatására - utólag nagyon megbántam mert biztos közrejátszott a felborulásban.

Voltam nődokinál és mondta hogy szerinte az esemény utáni okozta, és hogy szedjem 3 hónapon át a premens tablettát, amit megtettem és hát talán minimalizálta de őszintén nem jött helyre a dolog.

Van egy barátnőm ő évek óta fogamzásgátlót szed (én nem),

és már abbahagyta de mondta hogy neki is ugyanez a gondja van csak ő heteken át barnázik és már mindenféle vizsgálaton meg szűrésen volt és minden hormonja elvileg okés és nem tudnak vele mit kezdeni az orvosok..

és kicsit beparáztam hogy így maradok? Mert oké tudom hogy az esemény utáni megborít de már 1 éve volt hogy az utolsót bevettem és

1 év alatt nem ürül ki így? Csak amiatt mert ugyanezt a fajta esemény utánit (escapelle) még nagyon régen kb 5 éve bevettem, és emlékeim szerint nem volt ez a barnázós dolog, tehát ott nem csinált semmit.


Hozzáteszem nem kapkodom ilyen sűrűn ezeket, egész életemben eddig 3 szem esemény utánit vettem be, sajnos elég szerencsétlenül jött ki hogy szükség volt rá.


Mondta az orvos hogy menjek majd vissza ha nem múlik de nem tudom ezzel mit lehet kezdeni..olvasgattam hogy poregeszteron hiány is okozhatja meg hogy ez pl vetéléseket is okozhat és kicsit megijedtem hogy mi lesz ha emiatt nem lehet gyerekünk.. vagy ugye ez gyógyszerrel kezelhető?:(

(még nem most tervezünk babát de 30 fele szeretnénk)


27L


2022. febr. 7. 17:40
 1/5 A kérdező kommentje:
illetve ha esemény utáni miatt van ez, mikor fog rendeződni a testem? lehet helyre állok magamtól és megszűnik ez? vagy kiölte a progeszteront?
2022. febr. 7. 17:42
 2/5 A kérdező kommentje:
illetve az együttlétekkor is kellemetlenül érzem magam hogy kb a bugyin épp hogy pár csepp barnaság van de ha már együtt vagyunk ténylegesen akkor már vérzésként jön holott nem jött meg igazából és ez elég hangulatölő..
2022. febr. 7. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm, nálam is előjött ez kb fél éve, de én azt hittem az oltás miatt(külföldi fórumokon sok ilyet olvastam), de ezek szerint akkor valószínűLeg nem az okozta. Amúgy kb 7 évvel ezelőtt én is vettem eseményutánit, de nekem akkor nem csinált ilyet. Mindenesetre követem, hátha valakinek van valami ötlete erre....
2022. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Progeszteron hiány. Semmi köze az esemény utánihoz, nem foglalkozik vele a nőgyógyász, csak ha gyereket szeretnél majd. Nem is kell, fogamzásgátlót írnak, ami nem megoldás.

Endokrinológiára kérj beutalót, a nőgyógyász nem hormon szakértő!

2022. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Oke hogy akkor kell kezelni ha gyereket akarok de pl szexualis elet alatt eleg kenyelmetlen ez az 1 hettel elotte valo barnazas..
2022. febr. 8. 15:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!