Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap aranyér műtétem volt...

Tegnap aranyér műtétem volt mire számítsak?

Figyelt kérdés
A doki alig mondott el valamit, nem igazán volt segítőkész. Félek, hogy ha elmegyek wc-re szetnyilik a seb, vagy ez hülyeség? Nagyon fáj, semmit nem aludtam az éjjel. Mennyi idő mulva enyhul ez a nagyon erős fájdalom? Olvastam, hogy intim torna javasolt ilyenkor, de mikor? Mutet utan hány nappal? A fenekemet nedves törlőkendővel töröljem vagy inkább mindig megmossam zuhannyal? Milyen krémeket javasoltok? Neogranormon jó? 20/L

2022. febr. 22. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mi volt a műtétnél?


Egyszerű 3-10 perces művelet, mikor a kiálló részt lecsípik (csipeszes szorítás és 1 max 3 metszés, vérzéscsillapító és mehetsz is haza). Nekem ennél másnap még fájt, de utána elviselhető volt kivéve a kocsiban, buszon való fékezéseknél rázkódásnál, illetve ha nem párnázott széken ültem.


Végbéltükrözés utáni altatásos/érzéstelenítéses műtét? Alsó vagy felső 15cm feletti részen a szétnyílt ér kivágása és varrása, vagy égetése? Tágítót kaptál-e?

Itt nekem 3 hónappal később is erőteljes vérzés volt. 17 cm-ert vágtak ki, de hagytak 4 cm-ert, hogy ne keljen az egészet körbevágniuk, vagy felnyitni a hasamat is.

2022. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A második miatt 140 percig voltam a műtőben, elsőnél bementem és akivel mentem még nem jött vissza a WC-ről, pedig csak pisilni ment.
2022. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt végbéltükrözés, kaptam érzéstelenítőt, kb 15percig tartott a műtét.
2022. febr. 22. 07:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor neked lightos volt, nekem 2 napig előtte nem lehetett ennem, műtét után sem 24 órán keresztül az ápoló mondta 1 nap után mehetek WC-re.


A dokim a tiedhez hasonlóan letojta, hogy mi van és 4-5 nap után láttam először, 14 napig feküdtem benn, mert folyt belőlem a vér. Első este arra ébredtem, hogy szobatársaim hívtak hozzám ápolót, mert a padlón folyt a vérem, kaptam új takarót, felnőtt pelenkát, kaptam ismételten egy infúziót, azt ennyi volt a nagy hadművelet.

2022. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia. most mar rendben van az aranyered? milyen volt a mutet utan? kiujult vagy most sokkal jobb mint elotte volt?
2022. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!