Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vérzés erőssége és a görcsök...

A vérzés erőssége és a görcsök megléte még változhat fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés
Életem első fogamzásgátlóját kezdtem el, napokkal ezelőtt vettem be a 21.tablettát. Az orvos nekem azért írta fel a gyógyszert, hogy megszűntesse a görcseimet, és a vérzésem mennyiségét csökkentse (elég erős volt). Tegnap megjött viszont görcsöltem, ahogy szoktam, és a vérzés erősségén sem érzek változást. 3 hónap a hozzászokási idő, szóval lehetséges, hogy a kövi hónapban ez jobb lesz, tekintve, hogy ez az első vérzésem a tabi óta? Más tapasztalta ezt?

2022. febr. 24. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A problémádra nem ez a megoldás, soha ne nyúlj ehhez a szrhoz. Normális orvost keress, aki a problémára nem ezzel jön elő. Szétbsz majd a tabi, teljesen.
2022. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az orvosod csak a tuneteidet kezeli ezzel. a problema forrasat kell megkeresni, endometriozis, pcos, ezek azok amket az orvosok nem szeretnek kideriteni
2022. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendesen ki lettem vizsgálva, ultrahang, vérvétel minden.

Semmit sem mutatott, nagy valószínűséggel ez nálam genetika. Szóval ilyen bajom nincs

2022. febr. 24. 16:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
pcosre es endometriozisra is meg lettel vizsgalva?
2022. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen

Nincsen semmi szervi bajom.

2022. febr. 24. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:

A görcsölés és a vérzés mennyisége is teljesen egyénfüggő, előző kommentelők úgy csinálnak, mintha nem ismernének olyat, akinek görcsöl a hasa menstruációkor anélkül, hogy endometriózisa lenne - pedig több ilyen van, mint olyan, aki mit sem érez.

Nyilván tüneti kezelés és én sem támogatom emiatt a fogamzásgátló szedését, bár nem tudom, mennyire erősek a görcseid, de igen, bőven van rá esély, hogy egy-két ciklus múlva hatni fog. Persze az is lehet, hogy fogamzásgátló helyett csak beszedsz egy NoSpa-t, amikor épp fáj.

2022. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 azert irtam az endot meg a pcost mert azt kifejezetten nem szereti diagnosztizalni es kezelni az orvosok nagyresze. de orulok hogy a kerdezot vizsgaltak ezekre is
2022. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

#7 Persze, mind szeretnek egyből bármilyen panaszra fogamzásgátlót felírni, sajnos tudom.

Teljesen jogos, csak ez meg annyira alap szituáció, hogy valakinek görcsei legyenek, úgy gondoltam, nem kell még a háttérben álló kórokokat kutatnunk.

2022. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!