Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Jár" nekem az ingyen rákszűrés?

"Jár" nekem az ingyen rákszűrés?

Figyelt kérdés

Miután megszültem kirúgtak a munkahelyemről, már gyeden vagyok.

Elmentem MAGÁN nőgyógyászhoz, mert fertőzésem volt, de ugye kellett csinálni rákszűrést is, mert már lejár, anélkül meg nem állnak szóba se veled.

Nekiállt faggatni, hogy érvényes-e a TAJ kártyám, mert ha nem, akkor nem tud ellátni engem, telefonálhat-e nyugodtan, hogy igazat mondok-e.

Mivel muszáj volt a fertőzés miatt, hogy ellásson, azt mondtam, hogy persze, érvényes, nyugodtan telefonáljon. Nem hívott fel senkit ez ügyben. Eleve gusztustalan dolog, hogy maszek nőgyógyász ilyeneket mond és csak így lát el. Nem is érdekel, hogy megcsinálták-e a rákszűrést. Csak azt mondta, hogy majd menjek vissza kontrollra. Ha nem tudta megcsinálni nekem a szűrést, akkor nem mennék vissza. Szóval akkor jár az nekem vagy nem? Gondolom a kórházban csináltatja meg, ott még nem voltam. Nem is kevés pénzt hagytam ott nála.



2022. márc. 14. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha GYED-en vagy, akkor érvényes a TAJ-od, jár a rákszűrés. A magánorvosnak egyébként semmi közre ahhoz, hogy érvényes-e a TAJ-od. Lehetsz külföldi is, akinek nincs is TAJ száma.
2022. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Magánban nem ingyenes semmi, a rákszűrés sem. Hogyhogy nem tudod, hogy levette-e a rákszűréshez a kenetet? Elég fura az egész sztori.
2022. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérdezte, jár-e ingyen rákszűrés. Jár. Nyilván nem magánban, de az állami ellátásban jár.
2022. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván levette a kenetet, de a kórházban fogja bevizsgáltatni, mintha ott lettem volna. Csak sok helyen hallottam, hogy mivel nincs munkahelyem, ezért nem vagyok jogosult ellátásra.
2022. márc. 14. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifizettette, de TB alapon nézeti meg, az TB csalás. Fel kell jelenteni. Aki GYED-en van, az biztosított, jár minden TB alapú ellátás.
2022. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magánban a kezelésért/vizsgálatért fizetsz, a többi az ő dolga. Fizessen a labornak, ha nincs TB-d.

Az sem tartozik rá, hogy van-e TB-d; lehetsz éppenséggel külföldi is, aki itt tölt 1-2 évet.

2022. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!