Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használjam továbbra is a tampont?

Használjam továbbra is a tampont?

Figyelt kérdés
3napja járok a menszimben. És már annyira kivan száradva a hüvelyem(gondolom a tamponhasználattól),hogy már egy darabot sem bírok felrakni. Egyszerűen fáj,még ha fel is tudom rakni. kellemetlen... én meg betétet tuti nem használok! ilyenkor mi a teendő?
2008. dec. 16. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a legkisebb méretű tamponnal.Ha ez sem segít, muszáj lesz betétet használnod:S
2008. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Hat ha a betettol elzarkozol, akkor mit szeretnel hasznalni? Jopofa vagy, ne haragudj.

Milyen tampont hasznalsz? Nekem csak az ob. valik be, probald a kisebbel, es lazulj el amikor felakarod tenni. Vagy hasznalhatsz vattat is, ugy mint regen. De egy vekony betet, normal meretu miert nem jo neked?

2008. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ob-t használok én is,normalt,silk tuch-osat,de azzal sem oké. Ma kipróbáltam a light flow-ot,de ugyaúgy kudarcba fulladt.
2008. dec. 16. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tamponhasználattól nem szárad ki a hüvelyed, valószínűbb, hogy éppen nem vérzel, azért száraz, és azért megy be nehezebben a tampon. Lehet, hogy eleve gyengébb a vérzésed, és ahhoz képest nagy tampont használsz vagy túl gyakran cseréled. Tegyél a bugyidba egy betétet csak addig, amíg egy picit véres lesz, utána már könnyedén fel fogod tudni újra helyezni a tampont.
2008. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: amikor már nem erős a vérzés, nekem is előfordul, hogy tamponkiszedés után közvetlenül nem tudok újat feltenni, mert nincs elég nedvesség a hüvelyben ahhoz, hogy könnyedén felmenjen. Ilyenkor beteszek egy tisztasági betétet (azt az egészen minit), várok kb. 15-20 percet, és utána teszem csak fel a tampont. Akkor már könnyedén megy.
2008. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igy en is szoktam lenni, de en nem zarkozok el a betettol, mert mar nagyon jokat, vekonyakat is lehet kapni. Szerintem szokjal hozza, mert ha mindig csak az ob-ra hajtasz, akkor minden honapban megkeserited a napjaidat. Sajna ez van.
2008. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy rövid időre tegyél be egy betétet, hogy odabent egy kicsit kedvezőbbek legyenek a feltételek, aztán rakhatsz fel megint tampont - bár én várnék egy napot ( a nyálkahártya gyorsan gyógyul), mert ha tényleg nagyon fáj, lehet, hogy picit megsérült a nyálkahártya, aminek a menstruáció, illetve az azzal járó baktériumflóra azért nem kedvez. Csak ne olyan erőset, illetve ritkábban cseréld. Úgyis érzed, mikor kell majd cserélni, mert ha meghúzod a zsinórját és kellemetlen, még "nem jönne", hagyhatod.
2008. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én is "imádom" az ob-t mióta áttértem rá. De használok betétet is. Nem lehet úgy kihúzni egy mensit h ne használjak betétet. Egy az, hogy nekem annyira megvan néha, hogy éjszaka a tampon mellé kell egy éjszakai betét is. Így is fel kell kelnem mindig és cserélni mindent. Pedig este lefekvés előtt rakom be. És reggel is mindig újat.

A mensi vége felé pedig már sokszor nem megy fel a tampon, és tisztasági betétet meg nem rakhatok be mert az nem elég, ráadásul 15 percenként nem mehetek a mosdóba!

Plusz néha amikor megjön aznap csak pár csepp vér jön. Aztán másnap este lesz jön meg rendesen. tampon akkor nem mindig kellemes... viszont betét olyankor is kell már.


Szerintem szokd meg a betétet és kombináld a tamponnal.

Vagy érdeklődj patikákban, hogy kapható-e olyan zselé, ami tampon felhelyezését segíti elő. Régen volt ilyen dm-ekben is de már nem találok...

2008. dec. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem eleve vagy 3 napig tart a menzim foggatlo tabletta miatt. Nos az elso ket napon tampont hasznalok, de abbol is a normal meretut, de mar a masodik nap delutan tulkeppen nekem is kellemetlen a tampon, ezert en tisztasagit szoktam betenni, amit par orankent cserelek, de tenyleg ez is boven megteszi, mert alig jon valami, en sem szeretem a betetet, de a tisztasagi annyira kicsike, hogy alig fogod erezni.
2008. dec. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ezzel a problémával küzködtem nekem is a fogi.gátlótól csak 3 vagy 2,5napig tart (mint az utolsó válaszolónak).Én is ob-t használok, de én a minit, és hát nekem az sem ment fel rendesen, még fájt is :(.De kipróbáltam a K-Y Jelly sikosítót, amit a tampon hegyére kell tenni csak egy cseppet,és könnyebben felmegy, próbáld ki ,igaz az ára 1400Ft (Dm, Rossmann), de egy próbár megér szerintem. Sok sikert!


itt találsz róla infót: www.sikosito.hu

jah és ne a meleget választa, hanem a sima kis tubusosat.

2008. dec. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!