Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis gyanú. Hová...

Endometriózis gyanú. Hová mehetnék kivizsgáltatni magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves vagyok. Mindig is fájdalmas volt a menstruációm, 14 éves koromban jött meg először. Anyukám 15 éves koromban hunyt el sajnos, ezért azóta én “egyedül” vagyok ezzel a dologgal, apukámnak nem igazán mondtam idáig, hogy menjünk el ezzel valahova, nem is igazán feszegettem a témát.


Olyan dolgok történnek velem általában, hogy:

-hányás a fájdalomtól

-nagyon nagyon erős derékfájdalom, plusz alhasi fájdalom, de a derék sokkal rosszabb

-a combjaimba is eléggè sugárzik

-gimnáziumi éveim alatt soha nem jártam iskolaba a menstruáció első 2 napján, mert meg sem bírok mozdulni olyankor, most az egyetemen kicsit rugalmasabb, mert itt könnyebben tudok hiányozni havonta 1-2 napot

-amikor érzem hogy meg fog jönni, már minden programot mondok is le, mert nem merek sehová menni

-az első napon konkrétan csak fekszek a kádban a forró vízben, a meleg jó rá egyedül + flector por, de van, amikor az sem segít

-fájdalmas székletürítés a menstruacio alatt


Szeretném magamat kivizsgáltatni, azonban azt olvastam, hogy nem minden nőgyógyász ért ehhez különösebben, illetve, hogy vannak ilyen endometriózis centrumok is. Vannak esetleg valakinek tapasztalatai ezzel kapcsolatban?

Mit tehetnék, merre induljak el?

Akinek endometriózisa van, törvényszerű hogy nem lehet gyermeke?



Elore is köszönöm a válaszokat. Nagyon kétségbe vagyok esve. :(



2022. márc. 23. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Endokrinológust keress magadnak! (tudom, érintett volt csaladtag)
2022. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológusnak semmi köze az endometriózishoz. Ez nem hormonprobléma alapvetően, hanem nyálkahártya szigetek vannak szétszórva általában a kismedencében a méhüregen kívül. Mégis mit csinálna vele egy endokrinológus, mikor ennek a kezelése sok esetben sebészi?


SE. I. sz. Női Klinikán van endometriosis szakambulancia.

[link]


Pécsen Dr. Koppán Miklós foglalkozik ezzel.

2022. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

2# Te miket beszélsz??

Endokrinológus a szakterülete!!!!!

2022. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

EndokrinológusNAK a szakterülete az endometriózis.

(mivel családban volt érintett lány így biztosan tudom. Ő endokrinológus magánrendelésre ment)

2022. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Nézz már utána kérlek, hogy mi az az endometriózis és annak, hogy mivel foglalkozik egy endokrinológus. Te vagy az, aki nagyon nincs képben.
2022. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Mivel a lányomról volt szó, így azért csak-csak képben vagyok.
2022. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
És mit csinált vele az endokrinológus? Megoperálta?:DD Vagy adott neki olyan gyógyszert, amit amúgy csak szülész-nőgyógyász szakorvos írhat fel támogatottan endometriosisra?
2022. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, mivel a lányom volt érintett így biztosan tudom.


De itt egy link, olvasd el.


Ez a másik okoskodó tájékozatlan.


Itt a link : [link]

2022. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A női nemiszervek működésének irányításában jelentős szerepe van a női nemi hormonoknak. Ezek egyensúlyzavara esetén kialakulhatnak nőgyógyászati endokrinológiai kórképek, például vérzéshiány, policisztás petefészek szindróma, fokozott szőrnövekedés (hirsutismus). A kivizsgálás és a kezelés endokrinológus szakorvosunk útmutatása szerint történik.
2022. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon, hogy a linken a "szülészet-nőhgyógyászat" menüpont alatt van, ráadásul a felsorolt ÖSSZES orvos szülész-nőgyógyász, és egyiknek sincs endokrinológia szakvizsgája.

Magadat járatod le.

2022. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!