Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy 18 évesen ilyen...

Normális hogy 18 évesen ilyen rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés
13 évesen jött meg először, 16 éves koromig teljesen rendszertelen volt, majd utána mindig két havonta jött meg. Mások szerint ez normális volt, mert 20 éves korig kell beállnia, viszont December 28.án jött meg utoljára, azóta semmi. Most éppen kicsit görcsöl a hasam, de ennyi. Védőnő szerint ez lehet stressz vagy akár laktózérzékenység miatt, ez igaz? Mennyire kéne emiatt aggódnom?

2022. márc. 26. 22:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Nőgyógyásznál jártál már? Azért ez nem olyan rendszertelenség, hogy valakinek mindig 1-2 hét késéssel jön meg, vagy esetleg van, amikor hamarabb. Ha gyakran kimarad, azt érdemes kivizsgáltatni. Ajánlom elmenni egy nőgyógyászati szűrővizsgálatra, mert emögött sok minden állhat, PCOS től kezdve sok másig. Remélhetőleg semmi komoly, de magadat is megnyugtathatod ezzel és 18 évesen már nyugodtan mehetsz egyedül is a nőgyógyászhoz.
2022. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen normális olyan értelemben, hogy sok lány van ezzel így.

Annyiban viszont nem normális, hogy valami oka azért van. Vizsgáltasd ki magad, próbáld megoldani, mert nagyon sokat tehetsz így az egészségedért.

2022. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Nekem van olyan hogy 2 heten belul, 2x menstrualok...aztan 1 honapig nem. 22 eves vagyok. Van amikor normalis idoben menstrualok van amikor nem. Sosem tudom mikor fog megjonni....ugy erzem megfog jonni de 3 napja rozsaszines valami jon belolem es még mindig nem jott meg. Terhes nem lehetek. Gyulolom ezt amugy. Fogamzasgatlot akarok mar feliratni hogy bealljon mert ezt igy nem lehet
2022. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Ha aggódsz emiatt menj el nőgyógyászhoz rosszat nem teszel vele maximum ahogy írták vigyázol az egészségedre. Bár én 25 vagyok, de nekem tavaly óta van PCOS em miútán 39-41-53 napra jött meg elmentem orvoshoz ahol cisztákat láttak mindkét petefészkemben. Sajnos a PCOS sok más kellemetlenséggel is jár(pl inzulin rezisztencia) nem csak ennyivel, de ha időben észreveszik sokat tehetsz érte.(Nekem is időben kapták el) Természetesen nem riogatni akarlak, de ha esetleg ez a problémád akkor jó ha korán feldezik ahogy írtam főleg, ha majd családot szeretnél egyszer alapítani. 😊
2022. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Lanyok, konyorgom, menjetek el orvoshoz. Kezdve a kerdezovel, majd kovetheti ot a 22-es is.

Es nem a fogamzasgatlo oldja meg a problemakat!


Ez mar nem a normalis kategoria. Tudjatok mi a teljesen normalis? Ha neha-neha kesik, esetleg egyszer-kerszer kimarad. De a tul rovid vagy tul hosszu ciklus, 2 havonta menstrualas es stb nem a normalis kategoria, kortol fuggetlenul.

2022. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

5

A nőgyógyász pont nem az a hely, ahová szívesen megy az ember. Érthető, ha nem akarnak és kivárnak. Lehet, hogy beáll magától.

2022. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

Na nekem ne mondd, no vagyok, evente jarok szorgalmasan rakszuresre 17 eves korom ota (es ezen kivul persze ha valami bajom van, akkor is megyek).

Ki a f@szom az, aki szivesen jar nogyogyaszhoz? Mar elnezest a szohasznalatert, de en 10 ev alatt se tudtam megszokni, hogy rendszeresen jarok, de ez van, ha muszaj, akkor muszaj. Az egeszsegem fontosabb.


Ez mar nem az a kategoria, hogy beall magatol, orvoshoz kene menni. De igazabol az o dolguk, nem nekem lesz bajom belole, igy annyira nem erdekel, csak gondoltam azert leirom, mit kene csinalni :D

2022. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Majd szeretnél családot alapítani?
2022. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

7

Oké, csak én pl. az a kategória vagyok, aki ha valamit nagyon nem szeret, akar, akkor azt nem csinálja.

2022. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
A te eleted ugy rontod el, ahogy akarod, de masokat inkabb ne biztass erre es ne is hirdesd.
2022. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!