Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati fém kacsát...

A nőgyógyászati fém kacsát cserélik mindig, vagy csak fertőtlenítik, és mehet a következő vizsgálat vele?

Figyelt kérdés
Ma voltam nőgyógyásznál, nem először és nem utoljára, de most merült fel bennem ez a kérdés. Ez a fém kacsa nem úgy tűnik, mintha valami eldobható cucc lenne, mint a műanyag társai, és erre nem tud gumit húzni a doki, mint pl. a hüvelyi ultrahangfejre. Szóval akkor csak simán valami folyadékban fertőtlenítik és kész?

2022. márc. 30. 23:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Jaj, hát ez a legnagyobb környezetszennyező, nem igaz? Istenem, ezen fennakadni. Akkor te követeld az orvostól, hogy fémet használjon nálad!
2022. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha fémet használnak, az bizony egy "örök darab". Saválló acélból készül, az alapanyag is drága. + Sok engedélyeztetési folyamaton át kell esnie...

... Ezért lesz 6-8 ezer Ft egy ilyen -viszonylag egyszerű- hüvely tükör.


Lehet, hogy anyukádat pont nem azzal vizsgálták 20 éve amivel most hozzád néznek be, de hosszú évekig szolgálnak ezek a cuccok.


Ahogy egyik válaszoló írta; az autokláv a sterilizálási folyamat lelke.


Attól nem kell félned, h így kapsz el valamit. Esetleg ha ez járna a fejedben.

2022. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12# igen, kb ez járt a fejemben. Bár nyilván sejtettem, hogy ez jól ki van találva, és nem adják át erről a bacikat egyik nőtől a másiknak. Csak egy kósza gondolat volt, hogy vajon ez hogy is van. Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 4. 09:31
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

Igazán nincs mit. A lényeg mégegyszer: nem annyiból áll a sterilizálás, hogy kicsit meglötybölik valami csodaszerben. ;-)


Valaki így is volt, aki negatívat adott a válaszomra. Soha nem fogom megérteni az ilyen embereket....

2022. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ez így már biztató 😁

Én sem értem, valaki biztos nem volt megelégedve ezzel a válasszal. Én viszont nem pontoztam le senkit😊

2022. ápr. 4. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!