Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az hüvelyszárazság ha kevés...

Az hüvelyszárazság ha kevés váladék van a hüvelyfalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Covidos voltam illetve stresszes volt az elmúlt időszakom, fiatal vagyok 26 éves, és olvastam hüvelyszárazság ilyen korban/körülmények mellett simán kialakulhat.

Gyakran fájdalmas az együttlét, először egy sztks doki gombának nézte adott rá kezelést + páromnak is de nem múlt el, folyáson viszont nincs se vizes jellegű se az a fehéres.

Voltam magándokinál aki azt mondta a hüvelyflórám rossz, és megvizsgált azt mondta hogy kevés a váladék a hüvelyfalamon és erre hüvelyflóra helyreállítót írt, amit elhasználtam de kb változatlan a dolog, az együttlétek + után ugyanúgy fáj, ráadásul kívül viszketek is (szeméremtest + hüvely környéke)


valahol olvastam erről a Cikatridina kúpról, ez segíthet? csak már annyi sok kúpot próbáltam így használni a levegőbe.. csak ha kevés a hüvelyváladék azt jelenti hüvelyszárazságom van? Mert a doki nem így mondta ő csak azt hogy a hüvelyflóra rossz


2022. márc. 31. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

"A Vagisan nyíltan beszél a hüvelyszárazságról" - mondja a reklám. Amúgy valami speckó lipides összetétele van.


A flóra regen. Kúp szerintem azért elvtelen, mert azt a megbomlott (ugynevezett vegyes Flóra ellen lehet használni).


Alapvetően nem is várható h segít. Azaz neked nem, inkább preventiv lenne. Talán alacsony az ösztrogének szintje. Ezt hormonvizsgálatokkal lehet detektálni. Endokrinológus tud segíteni. De vérvételre beutaló nélkül is mehetsz, ha kifizeted az árát.


Én ebben az irányban keresgélnék ;-)

2022. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elözö, az ösztrogen szint 40 eves korban kezd el csökkenni, az is lassan, nem egy 26 eves nönel!


Meg lehet probalni a Gynoflor hüvelytablettat- ez a hüvely ph szintjet, hüvelyflorat allitja helyre, de minimalis ösztrogent is tartalmaz. Nem receptköteles, nekem segitett. Artani nem art. Azonkivül valoban a Vagisan hüvelykrem jo szarazsag ellen. Rendszeresen kell hasznalni, amig tart a szarazsag.

2022. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled?
2022. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen 2-es, idősebb korban kezd csökkenni. Az egészséges nőknél igen.
2022. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, nemcsak az egeszseges nöknel, hanem minden esetben, a nem egeszseges nök eseteben is. Ez a valtozo korral jar. Ekkor mar nem tudja a petefeszek a funkciojat ellatni, es kevesebb ösztrogent termel, 55 felett (KB) pedig semmit.
2022. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!