Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinos terhesen hogyan...

Inzulinos terhesen hogyan tovább? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kettes típusú cukorbeteg vagyok. Gyógyszeres. Babát szeretnenk ami a diabetológus szerint azonnali inzulinos át állással jár. Azt szeretném kérdezni hogy aki ilyen cipőben volt, az csak a terhesség idejére volt inzulinos? Utána vissza lehet állni a gyógyszerre?!

2022. ápr. 6. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg kell, szoptatás során is. Utána szerintem már visszaállhatsz.

2022. ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ erre voltam igazából kíváncsi hogy akkor csak addig kell amíg közvetlen kapcsolatban vagyok a babával. :)
2022. ápr. 16. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :) A 2 cukorbetegségben van saját inzulinod, csak növelni kell a szintjét, de terhességben ez a gyógyszer eljut a magzathoz is, és neki is fokozzák az inzulinelválasztását. Sajnos minden szájon át szedhető antidiabetikum (legalábbis ahogyan én látom), még ha nem is fokozza az inzulin elválasztást, akkor kellő tapasztalat hiányában nem lehet szedni terhességben.
2022. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!