Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik, ha nekem nem 28...

Mi történik, ha nekem nem 28 naponta jön meg a mensim, hanem 24? ( Lassan egy éve menstruálok)

Figyelt kérdés
Félek, hogy ez valami problémát jelenthet. Tudtok segíteni, hogy ez mitől van, vagy hogy kell-e orvoshoz fordulnom?

2022. ápr. 23. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, teljesen normális, ha minimum 21 napos a ciklus és nem több mint 35, akkor teljesen normális



És a ciklust a menzesz első napjától a következő menzesz első napjáig kell számolni.

2022. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. Köszönöm szépen a választ!
2022. ápr. 23. 08:15
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Ez teljesen normális, szabályos ciklus, monden a legnagyobb rendben van.

Sajnos még mindig elterjedt aza tévedés, hogy a ciklusnak 28 naposnak kell lennie, pedig gyakorlatilag nincs olyan nö, akinek ez így lenne.

A fogamzásgáltó szedésével ugyan 28 naponként lesz vérzése az illetönek, de ez nem menzesz, és azért így van beállítva, mert a gyógyszert így lehet egyszerüen adagolni.

2022. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem baj, ne aggódj 🙂
2022. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Constantine0 válasza:
100%

3/4-es válaszolónak üzenem, hogy van akinek 28 naponta jön meg, én is ezek közé tartozom. Továbbá nincsenek premenstruációs tüneteim, előjelek…stb. ezért figyelnem kell a naptárat, mert volt, hogy már pórul jártam, szóval nem kell általánosítani.


Kérdező nyugodj meg, nincs ok aggodalomra!

2022. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Nekem 30 napra szokott megjönni.
2022. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
A 3-as vagyok,és nem azt írtam, hogy senkinek nem lehet 28 napos a ciklusa, csak annyit, hogy igen ritka!
2022. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 34napos a ciklusom és nincs semmi gond
2023. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!