Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérhetnék IUD spirál véleménye...

Kérhetnék IUD spirál véleményeket és tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Bármi jöhet: hormonmentes vagy hormonális; bevált-e vagy sem; mennyire fájt, mikor berakták; változott-e a menstruációval járó vérzés vagy fájdalom erőssége; stb. Szóval tényleg ne féljetek jót vagy rosszat egyaránt írni.

2022. ápr. 24. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hormonmentes

Faj a felhelyezes, de ha lejar 5 ev, kicsereltetem

2022. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A berakàs még sosem fájt és a kivétel is csak 1x de akkor nagyon. Eltűnt a kihúzó szál és annyira fel kellett érte másznia az orvosnak hogy elájultam kinomban.
2022. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hormonmentes

Felrakás fájt, de túlélhető volt

Levétel még nem volt

Random görcsölés és vérzés sportolás, szex után (doki szerint normális)

Nem vagyok elragadtatva tőle, de még adok egy kis időt neki

2022. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hormonos volt és nagyon öszezavarta a ciklusom, de egyéb problémákat is okozott. Annyira rossz élmény, hogy utána már nem volt türelmem a hormonmentest kipróbálni. De utólag a kettő közül már azt választanám
2022. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 évig volt fenn Mirena…az elején fél évig pecsételtem, majd elmaradt a menzeszem. Ez a része kényelmes volt. Az már nem, hogy eltűnt a kihiúzószál és a spirál is elmozdult, le kellett venni altatásban, kürettel…aztán egészen “véletlenül” adenomiozist találtak a méhem egy részénél ( az endometriozis egy fajtája). A spirál levétele óta ezért 12 napig tart a menzeszem… hormonálisan teljesen rendben vagyok. Erre is spiralt akartak ajánlani, vagy azt, hogy szüljek…(41 éves vagyok). Én megbántam, hogy felrakattam….
2022. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan dicsérik mindkettő fajtát (hormonos/mentes), DE:

Én endo miatt kényszerültem hormonosat tetetni, magamtól soha nem akarnám. 4-szer igazították az első évben, mikor felrakták... Nem sportolok, nem csinálok semmi extrémet... az én méhem erre nem túl jó (kissé hátrahajló, bár azt mondják ez nem kéne gond legyen).

Szóval nekem muszáj, h. ne műtsenek orrba-szájba... de nem vagyok túl boldog vele...

2022. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló a méhem, nem is enyhén, és hormonmentesem van, eddig nem kellett igazítani, pedig futok, trambulin parkba járok, falat mászok, edzőterembe járok…. Én azt hallottam, hogy pont, hogy hátrahajlóban nehezebben mozdul el, de ezek után már ki tudja..
2022. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem erős vérzés miatt javasolta az orvos a Mirena spiralt.


3 évig volt fent. Híztam +8kg és lelkileg sem voltam jól tőle


A menstruációm 5 napról 17-18 napra nőtt. Kevesebb lett, viszont elhúzódó. Ettől nem éreztem magam komfortosan. Alig volt idő pecsételt vérzés nélkül.


Levetettem.Most újra a régi a menszeszem, hiába több a mennyisége, de jobban élvezem, mint a spiral melletti állandó vérzést.


Nekem a spiral egyáltalán nem vált be.


Újra a régi vagyok, a kilók mennek le -4kg eddig


Nekem ez a tapasztalatom.

2023. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!