Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen korán meszesedés,kopás?L...

Ilyen korán meszesedés,kopás?Létezik?

Figyelt kérdés
30éves vagyok,ülő munka,görnyedek.Az utóbbi időben elég sokat fáj a hátam a derekam,és pihenő hekyzetben pl.fekve zsibbad(nagyon enyhe)a bal kezem(de csak a csukló)mi okozhatja szerintetek?Meszesedés,kopás lehet ilyen korán már?Sérv.....milyen orvoshoz menjek ezzel?Aki nem hajt el egy kis hátfájással?Mert ugye aki dolgozik annak fáj itt ott de ez normális lenne?4hetes véreredményem tökéletes.
2022. ápr. 29. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Rossz testtartás. Egyenetlenül terhelődik a gerinced, a görnyedéstől. Ülő munkától összenyomódnak a hasi szerveid, nyirok és vérerek...

Jobb ergonómiai körülményeket kell kialakítani az íróasztalodnál. Ha erre semmi lehetőséged (illetve amellett is!), óránként tarts legalább 5-10 perc szünetet, amikor sétálsz egyet, kinyújtóztatod magad, átmozgatod az elzsibbadt végtagjaidat.Valószínűleg javulást fogsz érezni.

2022. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Ó, ha lehetőséged van, váltogasd munkavégzés közben az ülő és álló testhelyzetet. Az is nagyon jó. Úgy állítsd be a széked/asztalod magasságát, hogy a csuklód egérhasználat közben könyökmagassággal egyszintben, vagy az alatt legyen kicsit. Legyen csuklótámaszos az egérpadod. Szerezz be derék és lábtámaszt. (1-es voltam még)
2022. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Inkább gerincsérv lesz az.

Vizsgáltasd ki magad, MR vizsgálat megmutatja.

A házi orvos tudja hová kell beutalni.

2022. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alagútszindróma lesz, menj neurológushoz! A derekadra pedig kezdj el gyógytornázni!
2022. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első körben helyes testtartás és ülőmunkára kialakított gyógytorna. Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy komoly probléma van a háttérben. A testünk baromira nem a sokórás görnyedésre van kitalálva. Bizonyos izmaid egész nap ugyanabban a pózban vannak megfeszülve, jól beállnak (nem is feltétlen tudatosodik, már annyira megszoktad), és nyomnak mindenféle ideget.
2022. máj. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lecseréltem a munkaszékem,2 hetente masszíroztatok.A hátfájdalmam elmúlt,a kéz zsibbadás fekvő helyzetben is olyan heti 1x jelentkezik.
2022. jún. 4. 13:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!