Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az ilyen jellegű...

Normális az ilyen jellegű menstruáció?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, egy gyermeket szültem. Fogamzásgátlót nem szedek, menstruációm rendszeresen van, +-1 nap. Viszont az utobbi időben amikor megjön, 1.-3. nap gyenge erősségű, szinte alig van, majd 4.-5. nap az erősebb napok és ismét csökken, majd a végén már csak ilyen rózsaszínes folyás marad meg. Ha összeszámolom igazából akkor 10 napig is eltart mire teljesen elmúlik, ha a rózsaszínes pecsételős utolsó pár napot is beleszámolom. Régen sem tartoztam azok közé akik 4-5 nap alatt letudják de ez most így kicsit soknak tűnik. Évente járok rákszűrésre, most legutóbb azt mondták, hogy meg van vastagodva a belső méhfalam. Amit igazából nem tudok mit jelent, jövő hónapban megyek kontrollra. Másnak is tart ilyen sokáig a menstruáció vagy tényleg lehet valami gond?
2022. máj. 3. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyidős vagyok veled, és az elmúlt 1-2 évben nekem is elkezdett előtte pár nappal maszatolni. Picit vérezget, picit rózsaszín, aztán beindul. Az orvosom szerint ezzel semmi gond nincs, Premens tablettát ajánlott rá. (Már egy éve is mondta, de csak pár hete kezdtem el szedni, így még nem tudom megmondani, hogy bevált-e.)
2022. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elejét nem kell beleszámolni, azok a megelőzés ciklusod utolsó napjai. Tehát így 7 nap körüli a vérzésed, ami rendben van.

Viszont a megelőző pecsételés nem jó. Sárgatest elégtelenség (más néven progeszteron hiányt, vagy megint más néven ösztrogén dominanciát jelez) Ez valamennyire a korral jár. De ha zavaró ez a tünet, akkor kezelhető

2022. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!