Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális probléma? Erős...

Hormonális probléma? Erős vérzés ovuláció előtt, vastag méhnyálkahártya és sok pattanás menstruáció előtt.

Figyelt kérdés

Már 1-2 éve egyre erősödnek a tünetek. Menstruáció után semmi, aztán ovuláció előtt 1-2 hétig barna pecsételés, közvetlenül peteérés környékén erős vérzés (mint egy gyengébb menstruációs nap), aztán a luteális szakasz megint szép, semmi vér, de menstruáció előtt egy héttel teljesen kipattog az addig gyönyörű sima arcbőröm és nagyon megvastagodik a méhnyálkahártyám is. Utána változó mennyiségű mentsruáció, valamikor első pár napban görcsöl, valamikor alig...


Nőgyógyász látta, UH semmi, szervileg elvileg rendben... Fogamzásgátló tablettát akart írni, de én nem szeretném szedni, szerintem ez nem normális és nem így kéne kezelni.

Kamasz koromban szép szabályos 30-31 napos ciklusaim voltak közti vérzés nélkül, most huszonévesen legtöbbször átlag 33 napos, de 26 és 45 között volt már minden.


Mi lehet a gond, melyik hormon tolódott el, mivel lehet segíteni?

Valakinek voltak/vannak hasonló tünetei?



2022. máj. 3. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Ösztrogén dominancia
Ösztrogén hiány
Túl sok progeszteron
Progeszteron hiány
Más
Diéta megoldja
Mindenképp kell hormon
Fogamzásgátló kell
Természetes módszerekkel is lehet segíteni
1 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár dolgok nem értek amit írsz:

- "1-2 hétig pecsételés", ez 1-2 nap lenne inkább?

- erős vérzés egy napig ez élénk piros vér, vagy csak pecsételő alvadt vér?

- nagyon megvastagodott méhnyálkahártya. Ezt te gondolod, hogy így van, vagy UH alapján? (Mert később azt írod, hogy UH-n mindent rendben találtak, ez ellentmondásos.)


Talán PCOS felé nézelődnék, de csak tipp. Jó endokrinológus-nőgyógyászhoz kéne menned

2022. máj. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

- Nem, valóban 1-2 hét a pecsételés (legtöbbször alvadt vér, de van hogy egy kis friss is), hiszen a ciklus 33 napos. Ebből 14 nap a luteális szakasz, marad 19 nap, ebből 5-7 nap a menstruációm, tehát van 12-14 nap follikuláris, annak a java része pecsételés. Menstruáció elmúlása után 3 nappal már kezdődik is.

- erős vérzés sajnos nem egy napig van, hanem van hogy 3 napig is, ez élénk piros friss vér

- vastag méhnyálkahártyát UH alapján mondta a nőgyógyász, egy héttel menstruáció előtt 13-15 mm

- nincs PCOS, legalábbis úgy tudom, UH-n látszana


A doki nem akart hormonvizsgálatot csinálni, pedig pedzegettem neki... :(

2022. máj. 4. 09:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg ösztrogéndominancia az van, csak az a kérdés, hogy mi van a hátterében. Lehet, hogy nincs peteérésed. Vagy lehet valami szervi elváltozás, ami miatt pecsételsz (ciszta, polip mióma)

Igazából jó sok dolog. De abban igazad van, hogy a hormon laborból sok minden látszik. 3. és 21. napi hormonokat kéne nézetned és persze megmutatni egy jó szakembernek

2022. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elvileg ciszta, mióma sincs. Legalábbis pár hete nézte UHn, és azt mondta, teljesen normális minden a képen.

Hormonlabort meg nem akart csinálni, mondván, hogy a hormonok úgyis folyton változnak. Milyen orvos már ez...

Endokrinológus elküldene laborra? Hova menjek, ahol komolyan veszik és a tablettán kívül mást is mondanak rá?


A peteérés hiányára én is gyanakodtam, de mégiscsak megjön, jól kirajzolódik a luteális fázis, minden megvan abban a két hétben, pl a vastag méhnyálkahártya is, pattanások is, szóval "beüt" a progeszteron is...

Inkább a follikuláris szakasz a bajos, mintha nehezen akarna beérni a pete, elhúzódik, vérzik... Mielőtt ezek kezdődtek, sokkal jobban tudtam követni a ciklusom a nyák alapján is, most meg az elmúlt évben szinte sose láttam tojásfehérjés nyákot. Mi bizonyítja a peteérést?

2022. máj. 4. 20:37
 5/10 anonim válasza:
Szia! Kiderült azóta, hogy mi okozta?
2023. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem :(

Már a 3. nődoki ráz le azzal, hogy tabletta. Meg stressz. UH-n minden rendben. Hormont továbbra se néztek. És nem igazán javul a helyzet. Néha kicsit jobb, néha rosszabb. Van valami javaslatod? Vagy te is hasonló cipőben jársz?

Én most feladtam kicsit a dolgot, az orvosokkal való küzdelmet, mert nem veszik komolyan. Tűzoltás megy csak. Igyekszem az életmódra és lelki egészségre figyelni, a rendszeres mozgás kicsit segít talán, de ez sem egyértelmű.

2023. ápr. 10. 21:25
 7/10 anonim válasza:

Igen, sajnos ugyanilyen tuneteim vannak, mintha én írtam volna ki a kérdést. Mi ráadásul babaprojektben vagyunk, már így kezdtünk neki, természetesen nem sikerült eddig még…

Én már nagyon sok orvosnál voltam ezzel a problémával, volt többször is hormon vizsgálat is, pm alulmukodes derült ki, arra szedek is gyógyszert, de nem oldotta meg. Volt pcos gyanú is, de cisztaim nincsenek, és a hormon eltérések sem jelentősek, peteeresem igazoltan van, az orvosok szerint minden ok velem, mégis barnazom minden hónapban, pont úgy, ahogy te is. Egyébként en is odafigyelek az étkezésre, rendszeresen sportolok, nem vagyok elhizva, stb.

Jelenleg norcolut kúrán vagyok két hónapig a megvastagodott nyálkahártya miatt, ami elvileg majd kitisztit és megszűnik a barnazas, de en nem gondolom, hogy ez meg fogja oldani a gondomat. :(

Egyébként en polipra gyanakszom, de ugye az csak küret és szovettan útján diagnosztizalhato sokszor, arra meg egyelőre nem került sor.

Nagyon sajnálom, hogy nincs nálad sem változás, mert nagyon örültem, mikor rátaláltam a kérdésedre, hatha valakinek van bármi megoldása erre az egészre…

2023. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás így bő 3 év után. Államiban hiába voltam sok különböző orvosnál, magánba kellett mennem, hogy kiderüljön a PCOS. Legalábbis a magánorvos rögtön mutatta is a sok kis cisztát ultrahangon. Szóval az eddigi összes doki vak volt vagy nem tudom, de pár hónappal ezelőtt sem volt képes látni ezeket??? Vagy csak nem ért rendesen az ultrahang használatához. Mindenesetre a ciszták miatt PCOS gyanús, a vérzések meg valószínűleg ezzel összefüggésben az ösztrogén dominancia (progeszteron hiány) jelei. Valószínűleg már régóta nincs is peteérésem, ez egymást gerjeszti sajnos. A tojásfehérjés nyák hiánya gyanús volt, csak a menstruáció miatt hittem azt, hogy van peteérésem, mert valamennyire ciklikusnak tűntek a dolgok. De egyre hosszabbra nyúlt a "ciklus" és összevisszábbra a pecsételések, minden egyre kiszámíthatatlanabb lett. Az UH-n látható PCOM (policisztás morfológia) csak egy tünet, valódi PCOS diagnózis (és hatékony kezelés) csak hormonvizsgálat után adható. Azonban erre még a magánorvos sem küldött el, szóval megyek tovább endokrinológushoz. Sajnos a magán nőgyógyász is csak fogamzásgátló tablettát írt fel, ami nem valódi megoldás.

Azt kell mondjam, hatalmasat csalódtam az állami egészségügyben, szóval ezek után csakis magán.


Szóval ha bárki rátalál a kérdésre, akkor a tanulság az, hogy ne hagyja, hogy hülyének nézzék, menjen tovább (sajnos magánba), és ne higgyen el semmit, hogy rendben van (mint nálam az UH), ha minden jel arra mutat, hogy nincs rendben. A tüneteim alapján gyanakodtam PCOSre, de mindig azt mondta az orvos, hogy az UH-n minden rendben, ezért elvetettem a lehetőségét. Ez hiba volt, mert az alapos önmegfigyelés sokat segít, és az a helyzet, hogy netről most már lassan pontosabban diagnosztizálja magát az ember, mint egy nemtörődöm orvos.

2023. júl. 4. 17:09
 9/10 A kérdező kommentje:

#1-3

Bejött a tipped, köszönöm szépen. Esetleg tudsz tanácsot adni, mi segít? Sokat olvasgattam, de nagyon sokféle személyes történet van, az orvosok meg nagyon tabi pártiak.

#7, kiderült azóta, mi okozza a panaszokat? Ha egy orvos nézte csak az UH-t, akkor menj el másikhoz is, hátha az lát olyat, amit az előző nem. Muszáj továbbmenni, amíg komolyan nem vesznek. Nagyon szurkolok nektek a babához!

2023. júl. 4. 17:16
 10/10 anonim válasza:

Szia! Köszi, hogy megirtad, hogy mi lett veled! 😊 Végre van egy nyom, amin elindulhatsz, már ez is nagy segítség sokszor! Megvannak mèg azóta is a panaszaid?


Nekem a Norcolut óta sokkal jobb a helyzet, a barnazas 1 naposra rövidült a korábbi 1 hét helyett, és azon az egy napon is nagyon enyhe, szinte csak a wc papiron látni egyszer. Viszont köszönöm a tippet, a Pcos-re is rá fogok kérdezni az orvosomnal, bár engem a probléma felmerülése óta minimum 4 orvos ultrahangozott, illetve hormon vervetelem is többször volt már. A drukkolast pedig köszönöm, nagyon kedves vagy! ❤️

2023. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!