Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Clostilbegyt hány nappal...

Clostilbegyt hány nappal rövidíti le a ciklust?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

November 18-án hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Utána decemberben és januárban nem jött meg a havim, február 8-án volt valami kis pecsételés az is csak 3 napig tartott utána április 4-én jött meg de az is csak 3napig tartott és nagyon gyenge volt.Voltam nőgyógyásznál és felírta a clostilbegytet, 5 napig napi 1szemet, azt akkor majd lerövidül a ciklusom nem lesz 40+ napos.

Tegnap este vettem be az első szemet.

Tapasztalatokat szeretnék kérni,hogy van aki szedte és bevált a gyógyszer?beállította a menstruációt?



2022. máj. 11. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Voltál hormonvizsgálaton? Vérvétel? Gyereket szeretnél? Ennek a gyógyszernek nagyon sok mellékhatása van. Hány éves vagy? Miért szedtél fogamzásgátlót?
2022. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úristen! Mi ez a sok kérdés?De legyen..

Voltam hormonvizsgálaton illetve vérvételen általános laboron ès pajzsmirigyemet is nézettem egy másik vérvétel alkalmával.

Nem,nem szeretnék mèg gyereket,csak szeretném,hogy beálljon a ciklusom.

Mint minden gyógyszernek,nyílvàn ennek is sok mellékhatása van,tisztában vagyok vele.

27 éves vagyok.

Azért szedtem fogmazásgátlót mert nem szerettem volna gyereket,és ez mèg mindig így van,csak már szedtem 6éve közben migrénes is lettem szóval inkább abbahagytam.

Mèg valami??

2022. máj. 11. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem jókedvből kérdeztem. Nekem is írtak clostrit feleslegesen, hasonló esetre. Ha alapvetően nem volt rendszeres a fogamzásgátló előtt ott már lehet más probléma van. A clostri peteérésserkentő, ezért nagyon kell vele vigyázni, mert könnyen teherbe lehet esni mellette, sőt ez a gyógyszer általában az ikerterhességek esélyét is növeli. Mellette nem létesítenék szexuális kapcsolatot, ha csak nem akarok gyereket, illetve a védekezésre is nagyon kell figyelni. Velem úgy akarták szedetni mint a cukrot, feleslegesen a menstruációm 1 év alatt rendeződött magától. És nekem is úgy írták ki hogy nem volt peteérésem, de ez önmagában még nem ok ezt szedi. Ha elhagyod a gyógyszert nem lesz mi kontrolálja és vissza fog állni az eredeti rendszerbe. Én nem bolygatnám gyógyszerrel ismét, hagynám magától rendeződni.
2022. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.köszönöm a segítséget.

Azt mit takar,hogy úgy akarták veled szedetni,mint a cukrot?milyen adagban írták fel?


Fogamzásgátló előtt (nagyon rég volt már) ha jól emlékszem 26-27naposak voltam a ciklusaim.


Természetesen védekezünk,hogy ne legyen baba,erre vigyázunk.

2022. máj. 11. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!