Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Támogatnád, hogy itthon is a...

Támogatnád, hogy itthon is a kormány bevezesse a menstruációs szabadságot, mint Spanyolországban tervezik, 3 nap járhatna havonta a nőknek?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 12. 16:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez számomra nagyon emberséges lenne.
Nem, mert csak visszaélnének vele a nők.
Nem, ki kell bírni ahogy eddig is. Vannak rá fájdalomcsillapítók.
És a férfiaknak nem jár semmi ilyesmi?
Ettől a kormánytól várhatód hogy a nőknek ilyen jellegű problémájával állami szinten foglalkozzon...
62 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%
Hogyan ellenőriznék? Vagy csak bemondásra?
2022. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Orvos kiírná?
2022. máj. 12. 16:38
 3/42 anonim ***** válasza:
90%
Az sima betegszabadság, és ha valakinek erősebb menstruációs fájdalmai vannak így is vehet ki betegszabadságot, ha meg nincs, akkor tud dolgozni.
2022. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%

Persze, férfiként támogatom. Szerintem a nőknek sokszor teljesen emberetelen menstruációjuk idején dolgozniuk, amilyen görcseik vannak.

De hogy ha a nőknek annyira durva görcseik vannak, az orvos kiírja táppénzre, nem?

2022. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
99%
A betegácsi alatt fizetett pénz és a fizetett szabadság alatt fizetett pénz nem ugyanaz, emellett máshogyan lehetne hozzájutni: egyiket orvos papírozza és engedélyezi, tehát ő dönt, míg a szabit a nő kéri és a munkáltató köteles kiadni akkor és annyit (de max. 3 nap havonta, egybefüggően). Szóval nagy a háttérben a különbség a kettő között.
2022. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%
Nekem néha jól jött volna,mert pl ha irodai munkám lenne, el lettem volna, de mivel inkább fizikai, így szenvedés volt, 1x majdnem mentő vitt el, egyenesen megállni a lábamon sem bírtam.
2022. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
85%
Ezt megteheted most is, ha indokolt. Vannak nők akiknek meg se kottyan. De ha az ember erősen görcsöl, rosszul van eleve adnak róla papírt és akkor nem kell bemennie. Spontán ezt túlzásnak tartom.
2022. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
51%

Nő vagyok, de nem értem, miért jó ez. Alapból nem normális, ha olyan durva fájdalmaid vannak menstruációkor, hogy nem bírsz dolgozni se menni, úgyhogy ilyen esetekben nőgyógyászhoz kéne menni, hogy kiderítsétek a fájdalom okát, nem havonta több napot otthon maradni szenvedni.

Egy normál menstruációt meg ki lehet bírni szerintem, még úgy is, ha pl. megterhelőbb, fizikai munkát végzel. Én pl. jelenleg gyárban dolgozom 12 órás műszakban, mégse megyek szabira vagy táppénzre, ha megjön. Ha esetleg kicsit görcsölök, beveszek egy No-Spa-t és ennyi.

Normál esetben nem olyan dramatikus dolog a menstruáció, mint ahogy néhány nő szereti beállítani.

2022. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem gondolom, hogy ez általanosságban szükséges lenne.

Ha valakit korlátoz a mindennapi életében, akkor persze, legyen erre lehetősége. De egyrészt az általában nem normális, hanem egészségügyi ok van mögötte, másrészt azért gondolom ez a kisebbség.

2022. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
65%

Igen , főleg endometriózisos nőknek nagyon hasznos lenne, de minden nőnek hasznos lenne természetesen ha görcsöl a hasa.

Bár ez az endo is olyan hogy csak műtéttel bizonyítható, és csak akkor jár az adókedvezmény, de basszus így is minden leletemre azt a diagnózist írják rá a csokoládéciszta miatt, ami elvileg bizonyítja hogy endo....

ez is szemétség, hogy ha nem kell feltétlen felvágni akkor így jártál....

akkor csak görcsölgessél, meg költsd a rengeteg pénzt az endo miatt kialakuló meddőségedre, de adókedvezmény az bezzeg nem jár.

Nagyon szép gesztus ez a spanyoloktól a nők felé, és igenis megérdemelkjük sokan, hiszen eleve a nők szinte mindig többet dolgoznak is mint a férfiak kevesebb fizetésért és még otthon az ingyen műszak (házimunka, főzés, gyerek stb)

2022. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!