Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18-25 éves korosztály, Ti...

18-25 éves korosztály, Ti használtok kelyhet, vagy mosható betétet/mensibugyit, vagy csak az idősebbek?

Figyelt kérdés
Vajon az egyetemista korosztály körében mennyire van elterjedve a kehely, vagy a mosható cuccok? Van olyan 25 év alatti, aki ezek valamelyikét használja? Vagy inkább a 25+-nál jellemző?

2022. máj. 12. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
En nem, eleg erdekes lenne a munkahelyen mosogatni a mosdoban ezeket...
2022. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Én mosható betétet használok (kelyhet is próbáltam, de valószínűleg nem a nekem megfelelő fajtát, viszont emiatt el is ment a kedvem a kísérletezéstől). Ha bemegyek az irodába, váltok simára, mert ott macerás lenne ezzel foglalkozni, de inkább home officeban vagyok és sokszor nem is azokra a napokra esik. Két velem egykorú barátnőm és a húgom is használnak mosható betétet, róluk tudok. /25
2022. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Kelyhet használok 2 éve. 27 éves vagyok. Nagyon bevállt nekem, reggel felteszem elmegyek dolgozni, 8 óra múlva hazajövök kiveszem, letisztálkodok alulról majd este fürdéskor megint. Sokkal higiénikusabb szerintem mint egy tampon, mert csak itthon kell magadban nyulkáni és nem mindenféle idegen helyen cserélni. Plusz sokat túrázunk, ott sem hátrány az erdő közepén, hogy nem kell ezzel foglalkoznom.
2022. máj. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

én biztos nem csinálnék ilyet. próbáltam már, megbántam. jobb, praktikusabb, és egyszerűbb a hagyományos eldobható betét számomra. csalódás volt számomra a mosimosi világ.


nem hiszem hogy olyan elterjedt dolog. el nem tudom képzelni hogy pl egy háztartásban a család többi tagjának hogy nem fordul ki a gyomra a "szennyestől".

2022. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

soha.

szerintem ez olyan alter dolog mint a vegán pástétom vagy amikor "divatból" rizstejet vagy mit isznak rendes helyet. (tisztelet az allergiától szenvedőknek)

2022. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es, csere után közvetlenül hideg vízzel kiöblítve kijön a 90-95%-a, ezután be lehet áztatni egy kisebb lavórban fejjel lefelé, teljesen diszkrét (ha olyan szituációban vagyok, hogy nem tudnám rögtön kiöblíteni, akkor én is eldobhatót használok). Nyilván van akinek nincs gyomra öblögetni, az akkor ne használjon ilyesmit, én most csak arra reagálok, hogy a család ezt hogy fogadja.
2022. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Én 20 vagyok, és már 16-17 éves korom óta használok kelyhet meg mosható betétet. Egy szintén 20 éves baratnőm próbálta a kelyhet, neki nem jött be (bár szerintem nem megfelelőt használt az anatómiájához.) Van két 19 éves és egy 20 éves baratnőm, akikről viszont tudom, hogy ők is kelyheznek meg moshatóznak. Most hogy így összeszámoltam csak a szűk baráti körömben, ez amúgy szerintem egész soknak számít.
2022. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

21 éves barátnőm mosható betétezik, 23 éves mensi bugyizik

Én még nem próbáltam ezeket

2022. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Kb. 20 éves korom óta használok kelyhet, már több mint 5 éve.
2022. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Igen, sok évig tampont használtam betéttel kombinálva, de sajnos nagyon erős a vérzésem és rengetegszer kellett cserélni a legnagyobb OB-t is. Először egy olcsóbb kelyhet vettem, az nem vált be, de kb 1 éve vettem egy másik fajtát és azt használom azóta. Rá kellett érezni a használatra, de mostmár egészen belejöttem, igaz betétet ehhez is használnom kell, de csak itthon cserélem. Jó dolog, hogy nem kell mindig figyelnem, hogy legyen nálam itthon vagy a táskában elég tampon, korábban előfordult, meg a szemetest sem kell állandóan levinnem olyankor. Most, hogy nagyon drága lett a tampon is, jó, hogy nem kell minden hónapban költenem rá. Én csak előnyöket tudom mondani róla, de megértem, aki ódzkodik tőle. Ha nem lenne ilyen erős a vérzésem, én is maradtam volna a tamponnál, de így nekem ez kényelmesebb.
2022. máj. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!