Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet most ebből problémám?...

Lehet most ebből problémám? Van esélye,hogy terhes maradok?

Figyelt kérdés

Ez a második hónapja,hogy szedem a fogmzásgátlót.

Múlt héten fejeztem be az antibiotikumos kezelést,amit 7 napig szedtem,kb amig tartott a mensim.

Tegnap szeretkeztünk a párommal,belém élvezett. És nekem most jut eszembe,hogy kb 5 napja járt le az antim. Van esélye,hogy terhes maradok?

Minden választ előre köszönök,és kérlek,ne legyetek seggfejek.



2022. máj. 16. 12:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen,5 napja,mert volt 7 nap szünet,akkor menstruáltam.
2022. máj. 16. 16:00
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
De attól még ugyanúgy befolyásolhatja a hatásosságát az ab., akkor is ha épp a mensis szüneted van...
2022. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én értem hogy befolyásolja,de mennyi ideig vajon? Vagyis egy hét múlva is van befolyása a fogamzásgátlóra?
2022. máj. 16. 17:05
 14/14 anonim ***** válasza:
78%
Az antibiotikum azért befolyásolja a fogamzásgátló hatásosságát, mert az antibiotikum hasmenést tud okozni. Ha fosol ugye, akkor elégtelenül szívódik fel a hatóanyag, így kevesebb hormon kerül a szervezetbe. Egyébként nincs ilyesmi mellékhatása, hogy csak úgy semlegesíti. 10 évig szedtem fogamzásgátlót, gyakran beteg is voltam, amire kaptam antibiotikumot és sose lettem terhes. Nem olyan könnyű azért teherbe esni. Fogamzásgátló nélkül is 10 hónap volt mire sikerült. Ne feszülj rá. Ha mégis aggódsz, vegyél egy 10-es tesztet és a menstruáció esedékes napján lődd el. Ha van valami, annak mutatnia kellene.
2022. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!