Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a gond,valami nagy...

Mi lehet a gond,valami nagy bajom van?

Figyelt kérdés

5 hónapja nem jött meg a menstruációm. (Nem vagyok terhes). Kb. azóta észrevettem fura dolgokat. Pl.: az államon apró erős mini szőrszálak nőttek, nagyon hullik a hajam, 10 kilót híztam(pedig eddig ilyen sosem volt,mindig vékony alkatú voltam), nagyon nagyon gyorsan elfelejtek mindent,szörnyen fáradékony vagyok, nagyon zsíros,pattanásos lett a bőröm(előtte ez nem volt jellemző),állandóan édességet,nasit kívánok.

Jövő héten megyek nőgyógyászhoz végre. (Eddig nem tudtam,mivel a munkahelyemen szezon volt és nem tudtam elszabadulni)

Halálra vagyok rémülve,hogy mi lehet a bajom.:( valami hormonzavarra tippelek. Valaki járt már így,volt ez a tüneteggyüttese vagy hasonló?

25N



2022. jún. 3. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

én lelki gondra vagy stresszre is gyanakodnék.


de majd az orvos megmondja, addig ne aggódj feleslegesen


F

2022. jún. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
magas tesztoszteronszint lehet pl, ami utalhat pcos-re. Női hormonlaborra a doki tuti elküld, de ne aggódj, nagyon sok nőnek vannak hasonló tünetei. Valószínűleg életmódváltás lesz, vagy ha lustább a doki kapsz fogamzásgátlót.
2022. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hirsutizmus sajnos pcos-re utalhat, de szénhidrát csökkentet diétával és megfelelő mozgással korrigálható (160 gr szénhidrát diéta). Viszont ha teheted inkább próbálj meg diétázni mint, hogy tömöd magad fogamzásgátlóval. Ebben segítségedre lehet egy jó endokrinológus és dietetikus :)


Nekem pcos-em és inzulinrezisztenciám van ez a kettő gyakran jár együtt. Nekem csak annyi volt a tünetem, hogy iszonyat pattanásos volt a bőröm és rendszertelen volt a menstruációm, de pcosnek rengeteg tünete van és kinek mi jön elő.

2022. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos pcos-t állapítottak meg.

Köszi!

2022. jún. 8. 10:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!