Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt aki barnázásos problémáva...

Volt aki barnázásos problémával küzdött és elmúlt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb 1 éve már, hogy úgy jön meg hogy 1 héttel előtte barnázok-

eddig 2 nődoki is leszarta,(az egyik fogamzásgátlót javasolt, ilyesmit már nem szedek jó ideje).

Sajnos tavaly nyár elején bevettem egy esemény utánit, nagyjából akörül kezdődött ez, illetve

ezt megelőzve fél éve is be kellett vennem, de lehet nem volt indokolt- így tudom buta döntés volt. Azt mondta a nődoki hogy annak a hormonhatásnak ennyi idő alatt már ürülnie kellett volna, nem tudom hogy ez okozta-e, de kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem is van.

Őszre kaptam időpontot endokrinológiára,

meg lesz előtte hormonos vérvételem - csak az aggaszt hogy jó ideje eddig 1 héttel előtte kezdődött a barnázás, de az utóbbi hónapokban 2 héttel, kb az ovulációmat követően - a vérzésem amikor megjön rendes.

Nagyon aggaszt a dolog mert kicsit együttlétekkor is megöli a hangulatot, mert ilyenkor vérzésbe is átmegy ez.

Egyik ismerősöm hasonlóval küzd évek óta, és elvileg neki a pajzsmirigy és minden hormonja rendben, és nem tudják megmondani a dokik az okát -

nagyon félek hogy ugye nem az eseményutánival ejtettem végzetes dolgot.

Bár még nagyon régen bevettem ugyanazt a márkát (escapelle) nem történt ilyen bajom, összesen tehát életemben 3x vettem be ilyen tablettát, csak az utóbbi kettőt fél éves különbséggel.

Nem tudom hogy ez volt e túl 'sok', bár az az igazság hogy pont 1 éve kezdődtek családi problémák ami miatt folyamat stresszelek, így nem tudom hogy lelki okok köthetőek e ehhez. csak attól félek hogy mivan ha én csesztem szét a szervezetem az esemény utánikkal,

(bár elv az pjazsmirigy alulműködést nem okozhatna), és mivan ha ez a barnázás már örök életre megmarad - esetleg nehogy emiatt ne legyek terhes



27L


2022. jún. 12. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván volt. 60 éves korára mindenkinek elmúlik.
2022. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A hormonszintjeidet kell ellenőrizni. Elvileg progeszteron hiány jele.
2022. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!