Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi(k) a jele(i) a prolaktin...

Mi(k) a jele(i) a prolaktin túltermelődésnek?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban késett 18 napot. Elmentem dokihoz, ő elküldött uh-ra, ott mondták, hogy minden rendben. Utánna következő napokban megjött. Mondtam a dokimnak, hogy elég sok gondom volt sokat idegeskedtem. Azt mondta attól is késhetett várjunk 1 hónapot (1 ciklust) és ha gond lesz menjek vissza csinálunk vérvételt mert lehet prolaktin túltermelés is. Most meg már ez idegesít mitől lehet sosem volt hormonális problémám.
2008. jan. 1. 21:22
 1/1 anonim válasza:
100%

Nem írtad mennyi idős vagy,de általánosságban a tejelválasztás a prolaktinoma egyedüli tünete, sok nőbetegben azonban megszűnik a menstruáció (amenorrea) vagy ritkábbá válnak a menstruációs ciklusok is. Prolaktinoma esetén nőkben gyakran jelentkeznek hőhullámok, vagy a szexuális együttlétet zavaró hüvelyszárazság, az alacsony ösztrogénszint következtében. A magas prolaktinszint mindkét nemben terméketlenséget okozhat.


Nagy prolaktinoma esetén a tumor nyomást gyakorolhat a közvetlenül az agyalapi mirigy feletti agyterületekre, így fejfájást vagy egyes látóterekre kiterjedően vakságot okozhat.


De ne aggódj ÁLTALÁBAN néhány napos gyógyszeres kezeléssel elmúlik.

2008. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!