Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 44 napos ciklus mennyire okés?

44 napos ciklus mennyire okés?

Figyelt kérdés
2-3 évig kimaradt a mensim, gondolom a nagyobb fogyókúrám következtében. Most végre normálisan eszek és visszaállt a testem a normális kerékvágásba, újra van menstruációm egy fél éve. Viszont mindig egy héttel körülbelül később jön meg és 8 napig tart. Fordulni kéne orvoshoz?
2022. jún. 19. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Mert a 3 év alatt nem voltál?
2022. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem okés. A ciklus is hosszú és sokáig is van meg. Érdemes orvoshoz menni.
2022. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Semennyire nem okés. Számomra is fura hogy három év alatt egyszer sem voltál nőgyógyásznál. Ha nincs is baj (de nálad ráadásul volt) akkor is alap hogy elmegy az ember az évenkénti szűrésre.

Az is fura hogy nem vezetsz erről semmit, nem tudod hogy mi a normális és mi nem, nem ismered a tested. Tölts le egy appot, mondjuk a Flo-t, abban mindent nyilvántarthatsz ami a ciklushoz kapcsolódik és azt is jelzi ha valami nincs rendben. Pl ha 36 napos vagy annál hosszabb volt a legutóbbi ciklusod akkor már jelez hogy baj van és irány az orvos.

2022. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként abból ítélve hogy évekig nem volt meg és nem fordultál orvoshoz, most meg nem akar múlni, én arra tippelek hogy ebből egészségügyi kaparás lesz.
2022. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
35 naposnál hosszabb ciklus már nem szabályos. Menj orvoshoz.
2022. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is ez volt,tinikoromban volt pár éves "diétám", szétcsesztem a ciklusomat, utána egy évig is kimaradt, csak néha jött meg 3 havonta, stb. Nem volt terhesség, missed ab a háttérben.

Amikor orvoshoz fordultam ezzel és egyéb tünetekkel, inzulinrezisztenciát és PCOS-t állapítottak meg, gyógyszer, mozgás, 160 gr ch diéta segítségével rendeződött a ciklusom, de nem az igazi, 28-40 napra jön meg, de legalább megjön rendszeresen

2022. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Semennyire nem "okés".

Viszont valószínűleg normális, ha 3 évig az evészavarod miatt nem menstruáltál. Csoda, hogy fél év alatt valami rendszeresség dereng. Én elmennék a helyedben, de valószínűleg azt fogja mondani, hogy türelem, a hormonrendszered idő, míg visszaáll.

2022. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem okés, egyébként az evészavaros menzesz kimaradásod miatt már akkor el kellett volna mennetek nőgyógyászhoz.


Ha szűz vagy, vszeg nem fog megvizsgálni (ha nem, akkor vizsgálattal kösd egybe), de kér hormonsort.


És jó lenne ezt mieőbb, mert előfordulhat, hogy támogatás nélkül nem fog rendesen helyreállni - nem minden étk. zavaros olyan szerencsés, hogy visszahízik normális súlyra, rendesen eszik és megészségessé is válik, sőt.


Főleg ha esetleg gyereket is akarsz majd, jóval nehezebben eshetsz teherbe.

2022. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
4-es, nekem is nyolcnapos, nem lesz itt kaparás. :D
2022. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Eddig azért nem voltam mert ebben a három évben igen fiatal voltam, az elején voltunk ugye. Vártuk, hogy beáll. Meg mivel ilyen 12-3 éves körül voltam így nem mertem menni se 😅
2022. jún. 20. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!