Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem kèrtem rákszűrèst a...

Ha nem kèrtem rákszűrèst a nőgyógyásznál, de megcsinálta, az lehet amiatt mert 1,5 ève volt utoljára?

Figyelt kérdés

Elmentem egy új nőgyógyászhoz, akihez hüvelygomba tüneteivel jelentkeztem be. Nem akartam rákszűrèst, de miután felültem a szèkre, azt mondta, hogy megcsinálja a rákszűrèst is... Mivan?? Akkor ès ott nem tudtam eldönteni, hogy szóljak e neki, hogy èn nem ezèrt jöttem... Fèlreèrtett volna? Vagy csak mert az elejèn megkèrdezte, hogy mikor volt utoljára, feljogosítva èrezte magát, hogy önkènt dönt, hogy mintát vesz?


Járt már más is így? Nem kèrte, de "kapta"? Persze ki kellett fizetnem (magánhoz mentem), azt hittem, dobok egy hátast, mikor benyögte, hogy 25 ezer Ft lesz az a 15 perc, amit bent töltöttem. :(



2022. jún. 22. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Máskor ne magánba menj és megcsinálnak mindent ingyen. A rákszűrést évente érdemes megcsinálni. Az életed is múlhat rajta.
2022. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Kötelessége, még ha sokan halogatják is. Ha elmész és nincs érvényes a rendszerben, akkor rákszűrés! Neked adnék igazat, nem kellett volna rutinból csinálnia (mert neki ez alap), mivel a pénz az pénz, de mivel nem mondtad, hogy nem akarod és már csak itt pattogsz gyakorin, nincs igazad sajnos.

Tőlem is ez mindig az első, pedig vagy 10 magán dokinál biztos voltam már.

-Van érvényes szűrése?

-Nincs.

-Akkor csinálunk egyet!

2022. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Orulj neki hogy megcsinálta. Évente illene megcsinaltatni magadtól.
2022. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudod egyes,van akinek nem mindegy, hogy kihez megy!
2022. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Azért csinálta , mert anyagi/más érdeke fűződött hozzá. Nem kellett volna kifizetni. Javaslat: tegyél panaszt a betegjogi képviselőnél. Ráadásul mivel anyagi vonzata is van, így duplán tisztességtelen. Kíváncsi vagyok mit szól hozzá a gazdasági és versenyhivatal...


Másik opció: jelzed nekik hogy állítsák meg a vizsgálatot (több nap mire a mikroszkóp alá kerül a minta szóval Lehet sztornóztatni. Hogy hogyan, az téged ne érdekeljen majd megoldja a szolgáltató), és kéred vissza az árát. Ugyanis téged meg se kérdezték akarod e vagy HOZZAJÁRULSZ-e. Több féle jogos érdeked is sérült. Ha parasztok, akkor megmondod, hogy:


"Ellenkező esetben panaszt fogsz tenni a

• betegjogi képviselő él

• a Gazdasági és versenyhivatal által

• valamint megy egy szép GOOGLE értékelés is


Simán lehúztak, mint a riadt majmot. Ha ennyiben hagyod, akkor biztosan tovább folytatják ezt a gyakorlatot. Most csak egy citologiai kefét, de legközelebb ki tudja mit fog neked felnyomni az orvos


Engem nagyon felháborít az ilyesmi...

2022. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

2

Nincs olyan, hogy "Érvényes rákszűrés". Nem egy autós műszaki vizsga ez, hogy nélküle ki sem mehetsz az utcára...

5

Minden szavaddal egyetértek.

2022. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy máshol megcsináltathatta volna ingyen, meg nem akarta a rákszűrést, de mivel nem szólt, hogy bocsi, én ezt nem kérem, meg a pénztárnál sem szólt, hogy de én ezt a vizsgálatot nem akartam, így nem esnék egyből az orvosnak...

Persze, tudom, hogy a pénzért IS csinálhatta, de nem okozott vele egészségügyi kárt (nem kötötte el a kérdezőt suttyomban pl.) Sokan nem tudják, hogy nem kell kicsapongó nemi életet élni ahhoz, hogy rákosak legyenek... Ha nagyon szegény anyagi körülményeim lennének, én is visszakérném a pénzem, de ellenkező esetben legyintenék és legközelebb jobban résen lennék és szólnék...

2022. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!