Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az EESZT-re egy hét alatt...

Ha az EESZT-re egy hét alatt felkerül a rákszűrés eredménye, a nőgyógyászhoz miért két hónap múlva kell visszamenni?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, mindig egy-két hónapra rendelt vissza a nőgyógyász, hogy akkor lesz eredménye a rákszűrésnek. Azonban amióta van EESZT, mindig látom, hogy kevesebb, mint egy hét alatt fent van az eredmény. Most is megkaptam, szerencsére negatív. Van egyáltalán értelme visszamenni a nőgyógyászhoz így?
2022. jún. 22. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert nekem az eesztre soha nem rakják fel a nőgyógyászati dolgokat, és amikor itt a gyk-n rákérdeztem, olyasmit írtak hogy azért, mert az érzékeny adat, azt nem szabad látnia a többi orvosnak sem, vagy valami hasonló.

Ellenben visszamennem sem kell soha, csak fel kell hívnom az orvost és telefonon elmondja hogy mi a helyzet.

2022. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem mindent felraktak eddig.
2022. jún. 22. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 jó igényes az eeszt akkor, ha nem kezel jogosultságokat.
2022. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem ez az oka. Azért vannak olyan dolgok, amik nem kerülnek a felhőbe, mert ezek speciális vizsgálati eredmények, amik minden esetben orvosi konzultációt igényelnek, majd amikor visszamész, megírják az ambuláns lapot és azzal együtt kerül fel. Persze ez intézményfüggő is lehet.
2022. jún. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval, igazából az a kérdésem, hogy ha én már látom most az Eesztben, akkor miért nem mehetek mondjuk holnap vissza a dokihoz? Már ő is látja valószínűleg. Erre azt mondta, hogy két hónap múlva menjek az eredményért. 🤷🏼‍♀️ Ki érti ezt? Az a baj, hogy felhívni nem tudom, csak a központi szám van meg, ahol időpontot lehet kérni.
2022. jún. 23. 06:54
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert a 2 nem függ össze ilyen módon, a vizitre időpont kell, arra van várólista, stb. Magyarországon nem úgy működik, hogy valaki figyelgeti mikor vannak készen a leletek és akkor rendelnek vissza, nem lehet előre tudni.
2022. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, be van táblázva az orvos.
2022. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

1-es:

Érzékeny adat??? Minden eü adat kiemelten érzékenynek számít. Nem emiatt nem teszik fel.

Kérdező, felesleges visszamenned; ennél többet az orvos sem tudna mondani.

2022. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!