Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedte valaki így a fluconazol...

Szedte valaki így a fluconazolet/diflucant?

Figyelt kérdés

Három egymást követő nap kell napi 1 db 150mg-osat bevennem, majd egy hét elteltével még egy darabot, szóval összesen 4db-ot.

Megbízom a nődokimban, de a gyógyszertáros hülledezett, hogy így írta fel az adagolást… úgyhogy kicsit betojtam.

Szedte valaki egymást követő napokon?



2022. jún. 24. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Benne van a nevében: patiKUSs

Jelentős részük félművelt, alig kevésbé rosszak mint a tudálékos orvosi asszisztensek .


Szóval ne hüledezzen, ne kommentáljon. Annyit azért megjegyzek hogy az egyetemi végzettséggel rendelkező gyógyszerész tényleg sok mindenhez ért, szemben például a háziorvosi asszisztenssel.


Valószínűleg azt furcsállotta, hogy három egymást követő nap kell bevenni belőle (mert az ő fejében még az van hogy ez a gyógyszer tipikusan felhalmozódik a bőrben és annak függelékeiben, ami igaz is), de talán elfelejti azt a nem mellékes tényt, hogy te nem bőrgombára kaptad a gyógyszert hanem hüvelygombára. A hüvely nyálkahártya nem tekinthető bőrnek. Abban sajnos nem halmozódik fel a gyógyszer.


Azt javaslom szedd úgy ahogyan az orvos előírta. Ne aggódj nem szoktak túl sokat kiírni. Sőt kifejezetten sóher ül benne például ezzel a gyógyszerrel is.

2022. jún. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia nekem is így kell szednem. Minden oké volt neked? Meggyógyultál?
2023. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, 2 őt vettem be ket nap kihagyással, és elmulasztotta teljesen! Azóta vissza se jött! Kicsit szúnyogcsípés szerű viszkető kiütéseim lettek tőle. De ennyi.
2023. szept. 30. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!