Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » IR lenne?Vagy pm alulmüködés?

IR lenne?Vagy pm alulmüködés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Az utóbbi időben kb 2 hónapja elég sok problémám volt.Mintha az immunrendszerem padlón lenne.Jó,van egy gócos fogam most kezeljük,de emellett feltünt pár dolog is.A vérképem márciusi az tökéletes így "komoly"betegségre nem gondolok(amúgy is hajlamos vagyok ráparázni).De sokat olvasgatok,informálódom.És ha ezek a tüneteim megvannak akkor érdemes lenne endo dokihoz mennem szerintetek?

Szőr növekedés,has-áll,kar.Hasam néha mensi nélkül is enyhén görcsöl(8hónapja voltam kismedence ultrahangon akkor nem volt gond,akkor is fájdogált a hasam)szorongás van rajtam,feszültebb vagyok az utóbbi időben,izzadás,éjszaka többször kelek,hajhullás(az nem durva)és nem igazán tudok fogyni.Néha gombocot érzek a torkomban(fül-orr gégén most voltam minden rendben)ezt is a szorongásnak tudom be,de kitudja.Szóval adjatok tippet légyszives merre induljak.Köszönöm.


2022. júl. 2. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

"A vérképem márciusi az tökéletes"


Ha TSH is volt a laborban és az normális, akkor nem lehet pm alulműködés. Ezek a tünetek inkább a PCOS-re (policisztás ovárium szindróma) utalnak.


"A policisztás ovárium szindróma, azaz a PCOS egy összetett, lényegében az egész hormonháztartást érintő betegség, melynek során a nők szervezetében az androgénnek nevezett férfi nemi hormon – ami alapesetben is jelen van – túlteng.


A PCOS leggyakoribb tünetei:

rendszertelen, kimaradó menstruáció

alhasi görcsök

pattanásos, aknés bőr

hajhullás

szőrösödés

túlsúly vagy hirtelen fogyás

teherbeesési nehézségek

peteérési zavar

inzulinrezisztencia

petefészekciszták

2022. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tsh nem volt benne a jó vérképet arra írtam hogy a negatív kommentesek akik halálos kórral riogatnak ne találjanak be.A mensim mindig pontos +-2-3nap.Ciszták 8 hónapja nem voltak,teljesen rendben voltam akkor.A többi tünet klappol
2022. júl. 2. 11:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint amiket én felsoroltam.Peteérésem nem tudom milyen mert már nem szeretnénk babàt.Van félidős fájdalmam,meg mellfájdalmam is mindig.
2022. júl. 2. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!